Czy radni zaglosują za budżetem?

2020-11-20 14:54 Wojtek Wójcikowski
ratusz
Autor: Wojciech Wójcikowski

Od tygodnia gotowy jest budżet miasta Radomia na 2020 rok. Teraz czas na zapoznanie się mają radni. Dokument może być przyjęty tylko głosami polityków PIS. ​Ci, mówią, że to budżet na miarę naszych możliwości ale diabeł tkwi w szczegółach.

Polityczna arytmetyka bywa nieubłagana. Rada miejska w Radomiu jest tego najlepszym przykładem. Do przyjęcia budżetu potrzeba głosu przynajmniej części radnych PiS. Ci teraz oceniają projekt i założenia budżetu, które trafiły w ubiegły piątek do Biura Rady Miejskiej.

- Na pierwszy rzut oka wydaję się, że jet to budżet na miarę naszych możliwości. Ale po sprawdzeniu głębszym wydatków jest to budżet po to, aby prezydent w roku wyborczym 2023 rozpoczął festiwal przecinania wstęgi i otwierania inwestycji - mówi Łukasz Podlewski szef klubu radnych PiS. - Po drugie nie znalazły się tam środki tak ważne do funkcjonowania domów pomocy społecznej czy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w zakresie podwyżek dla pracowników tych instytucji. Staramy się rozmawiać i dyskutować o założeniach budżetu od kilkunastu tygodni. Dla mnie dyskusje to prace w komisjach czy spotkania robocze. Ja osobiście dziś głosowałbym przeciwko. W budżecie mamy szereg programów - na przykład Program Drogowy i niw wiemy jakie ulice będą utwardzane. Nie damy się nabrać na obietnice prezydenta. Chcemy załącznik do tej uchwały. Chcemy, żeby prezydent go przedstawił i był w porządku wobec radnych i mieszkańców. 

Sesja budżetowa odbędzie się w grudniu