piłsudskiego

i

Autor: fot. Czytelnik

Środowisko

Część Akacji na ul. Piłsudskiego ma iść pod topór. MZDIK: Są w fatalnym stanie.

2023-06-07 14:41

Połowa z akacji rosnących przy ul. Piłsudskiego pójdzie pod topór. Zdaniem miejskich urzędników znajdują się one w złym stanie i stanowią zagrożenie dla ludzi i parkujących tam samochodów.

Chodzi o drzewa znajdujące się po zachodniej stronie ulicy. Cześć z nich już została oznaczona jako te przeznaczone do wycięcia.

- Fatalny stan drzew sprawił, że Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu musiał podjąć decyzję o wycince tych akacji. Drzewa zostały wyznaczone. My jako Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wysłaliśmy wniosek o wycinkę do Miejskiego Konserwatora Zieleni. O całej sprawie jest poinformowany konserwator zabytków bo ulica Piłsudskiego leży w ścisłej strefie konserwatorskiej. Czekamy na decyzji. Przygotowaliśmy już plan nasadzeń następczych za wycinki tych akacji. Do tego wszystkiego na ul. Piłsudskiego powstaną zieleńce. Chodzi o to by w ramach walki z betonozą zrobiło się równie przyjemnie jak było dotychczas - mówi Dawid Puton rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

O zdanie zapytaliśmy też mieszkańców miasta.

- Ja się absolutnie nie zgadzam na to. Jest dużo zieleni, latem dodatkowo daję to trochę cienia. To można powiedzieć. To są płuca miasta -mówiła naszemu reporterowi jedna z mieszkanek Radomia.

Jak na razie wiadomo, że wycinka nie będzie prowadzona w okresie lęgowym ptaków.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE