Coraz mniej czasu na złożenie wniosku o świadczenie postojowe

2022-05-23 11:48
Zdjęcie poglądowe
Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już ponad 6,5 mld złotych postojowego. Więcej o tym w artykule.

Ponad 1,021 mld zł - Tyle do tej pory wypłacono świadczenia postojowego na Mazowszu. Część kwoty, bo ponad 101 milionów złotych wypłacił radomski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

O świadczenie postojowe dalej można się ubiegać, jednak jest na to coraz mniej czasu. Przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne mogą to zrobić najpóźniej do 16 sierpnia. Termin dotyczy wniosków: RSP-D, RSP-DK, RSP-DB, RSP-DD, RSP-DD6, RSP-C, RSP-CZ, RSP-CK, RSP-CD6.

Inaczej jest w przypadku wniosków o świadczenie postojowe lub ponowne świadczenie postojowe (RSP-DD7), które jest przyznawane na podstawie przepisów rozporządzenia z 26 lutego 2021 r. w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19. Te wnioski mogą być składane do 23 lipca 2022 r. Dotyczy to takich branż jak: sprzedaż detaliczna, transportowa, gastronomiczna, kulturalno-rozrywkowa, sportowa, turystyczna, edukacyjna, cateringowa, usługowa, hotelowa, lecznictwo i fizjoterapia, fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne, wypożyczanie i dzierżawa, targi, wyroby futrzarskie i pralnictwo, dyskoteki, pokoje zagadek. - Czytamy w informacji prasowej

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do kontaktu w przypadku problemów ze złożeniem wniosku. Więcej na temat świadczenia postojowego znajdziecie na stronie zakładu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE