Co z budową serwisowni Kolei Mazowieckich w Radomiu?

2021-10-22 11:31
Pociąg Kolei Mazowieckich
Autor: FB/Koleje Mazowieckie KM Pociąg Kolei Mazowieckich

Jak wygląda aktualna sytuacja związana z budową serwisowani Kolei Mazowieckich w Radomiu? O tym w dalszej części artykułu.

Co z budową serwisowani pociągów Kolei Mazowieckich w Radomiu? O inwestycji mówi się co najmniej od 8 lat. W 2013 Rada Miejska przychyliła się do wniosku w sprawie dzierżawy części gruntu przy ulicy Mazowieckiej, gdzie mieścić ma się serwisowania. - Aktualnie wystąpiliśmy z wnioskiem o zakup tego gruntu – informuje Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza.

Jesteśmy też na etapie wystąpienia i w sumie już wystąpiliśmy i uzyskaliśmy taką zgodę Pana Prezydenta na sprzedaż tego gruntu, ponieważ on jest aktualnie dzierżawiony. Wystąpiliśmy, aby odbyła się tak zwana sprzedaż bez kosztowa. To była owocna rozmowa z władzami miasta i deklaracja Pana prezydenta, że będzie stawiał na radzie miejskiej wniosek dotyczący kwestii sprzedaży tego gruntu.

W ramach inwestycji ma zostać wybudowana hala przeglądowa, zaplecze warsztatowe oraz socjalne dla pracowników Kolei Mazowieckich, a także stacja paliw.​

W 2020 roku udało się zbudować tor łączący stację Radom z punktem utrzymania pociągów. - Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na realizację inwestycji – zapewnia Rajkowski.

Rada Kolei Mazowieckich wyraziła zgodę na ogłoszenie przetargu. Tworzona jest specyfikacja przetargowa. Do końca roku przetarg powinien zostać ogłoszony i rozstrzygnięty, ewentualnie początkiem przyszłego roku i będziemy mogli wbić tam symboliczną łopatę.

Wykonawca na wykonanie prac będzie miał 24 miesiące.​

Budowa serwisowani pociągów Kolei Mazowieckich przyczyni się do powstania 40 nowych miejsc pracy.