punkt

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Co dalej z punktem pomocy dla Ukraińców?

2023-03-15 16:31

Wszystko wskazuje na to, że punkt pomocy Ukraińcom przy ul. Wernera nadal będzie działał w dotychczasowym miejscu. Z końcem marca koń​czy się bowiem umowa dotycząca przekazania budynku. Co do dalszej działalności udało się uzyskać porozumienie trzech organizacji pomocowych.

Od sierpnia zeszłego roku- zgodnie z umową - punkt przy ul. Wernera jest prowadzony przez radomski hufiec ZHP. Działają tu wolontariusze Caritas w ramach otwartego centrum pomocy uchodźcom i migrantom, oraz działacze Polskiego Czerwonego Krzyża, którzy pozyskują i przekazują żywność na Ukrainie. Pojawiły się informacje, że to miejsce ma być zamknięte. Zatem co dalej?

- Z naszej strony jest porozumienie co do tego jak będziemy funkcjonować. Widzimy perspektywę zabezpieczenia funduszy na prowadzenie dalszej działalności. Miasto nadal deklaruję chęć wsparcia w tym zakresie. Cały czas sytuacja na Ukrainie jest dynamiczna i się zmienia, ale nadal będziemy różne formy wsparcia i pomocy zapewniać. Wszystkie trzy organizację będą tam funkcjonować - mówi Bartosz Bednarczyk z hufca ZHP Radom- miasto.

Swój punkt pomocy nadal chcę prowadzić diecezjalna Caritas.

- Zarówno Polski Czerwony Krzyż, jak i Caritas oraz ZHP zawsze chciały, żeby ten punkt działał. I ten punkt będzie działał. My staramy się robić wszystko, żeby nieść bardzo profesjonalną pomoc - mówi ks. Damian Drabikowski, dyrektor Caritas diecezji radomskiej.

Przypomnijmy. Miejski punkt pomocy uchodźcom został uruchomiony kilka dni po wybuchu wojny na Ukrainie w kamienicy Deskurów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE