wiadukt

i

Autor: FB Radom

inwestycje

Co dalej z przebudową wiaduktu na Żeromskiego? MZDIK nie może podpisać umowy z wykonawcą

2023-03-24 14:44

Na rozpoczęcie prac przy przebudowie wiaduktu na ul. Żeromskiego przyjdzie nam poczekać. Jedna z firm biorąca udział w przetargu odwołała się do sądu, ale też Regionalnej Izby Odwoławczej. Odwołania wstrzymują podpisanie umowy z firmą, która wygrała przetarg.

Sprawa związana z rozstrzygnięciem przetargu jest coraz bardziej zawiła. Przetarg został rozstrzygnięty i przetarg wygrała firma z Będzina. Jednak rozstrzygnięcie do Krajowej Izby Odwoławczej złożyła druga firma. KIO kazała jeszcze raz przeanalizować oferty. Analiza zakończyła się wyborem firmy,która była druga w przetargu. Teraz jednak odwołanie złożyła firma z Będzina. Będzie je roztrzygać KIO i sąd.

- Do tego wszystkiego firma z Będzina odwołała się od wyroku KIO i złożyła sprawę do sądu. Mamy zatem dwa odwołania odnoszące się do jednej sprawy. Odwołanie do KIO blokuję nam możliwość podpisania umowy na remont wiaduktu. Może to opóźnić kwestię rozstrzygnięcia przetargu. Prawdopodobnie będziemy czekali na rozstrzygnięcie sądu w sprawie poprzedniego rozstrzygnięcia. Może być tak, że na podpisanie umowy z nowym wykonawcą tego wiaduktu przyjdzie nam jeszcze poczekać - mówi Dawid Puton Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Przypomnijmy. Nowy wiadukt ma zostać wybudowany od nowa. Ma być większy i szerszy. Na dole ma powstać przystanek wybudowany przez PKP PLK - tym samym owy obiekt ma być węzłem przesiadkowym dla jadących na radomskie lotnisko.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE