łóżka szpital krdła

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Co dalej z budową trzeciego szpitala w Radomiu

2023-02-20 10:05

​Co dalej z budową trzeciego szpitala w Radomiu? Są plany i duża potrzeba, ale jak na razie trzeba czekać. Władze miasta zamierzają pozyskać na ten cel pieniądze z funduszy unijnych i czekają aż dotrą one do Polski.

O potrzebie budowy trzeciego szpitala mówi się w Radomiu od trzech lat. O tym, jak bardzo jest potrzebny widać było w trakcie pandemii. Władze miasta zleciły nawet pierwsze analizy potrzeb. Co dalej?

-Wiemy, że potrzebny jest nam szpital kliniczny z nowoczesnym szpitalnym oddziałem ratunkowym i oddziałami zabiegowymi, które poprawią komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Mamy świadomość, że ten szpital ma być współprowadzony z Uniwersytetem Technologiczno- Humanistycznym w Radomiu. Będziemy ten szpital projektowany w ten sposób, by pozsykać na jego budowę fundusze, więc będziemy starali się wykonać go tak, by pozyskać pieniądze z unii europejskiej. W tym momencie nic nie wiemy. Pieniądze nie dotarły, a kryteria w dalszym ciągu są nieznane- mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Władze miasta zakładały, że szpital byłby zlokalizowany w południowej części Radomia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE