trasa NS

i

Autor: FB Radom

Co dalej z budową trzeciego odcinka trasy NS?

2023-02-15 12:35

Prace przy trzecim etapie NSki rozpoczną się jeszcze w tym roku Chodzi o fragment od ul. Żeromskiego do ul. Energetyków. Nowa ulica miała by odciążyć ruch samochodowy na osiedlu Nad Potokiem i Gołębiów.

Przypomnijmy. Budowa trzeciego etapu trasy NS znalazła się na liście rezerwowej inwestycji do realizacji, więc jej finansowanie stało pod znakiem zapytania. Jednak władze miasta nie rezygnują z tej inwestycji.

- To zadanie jest w budżecie miasta na kolejne dwa lata i będziemy trzeci etap trasy NS realizować. Tak jak zapowiadałem na początku tej inwestycji musimy wreszcie domknąć ten ring wokół ścisłego centrum miasta. Trzeci etap poprawia komunikację na dwóch osiedlach; osiedlu na Potokiem i osiedlu Gołębiów. Potrzebujemy więcej pieniędzy na realizację III etapu trasy NS. Dziś nie widzę jakiś negatywnych czynników, które mogły by ograniczyć te inwestycję. Efekt prac ziemnych zobaczymy w tym roku - mówi Radosław Witkowski prezydent Radomia.

W październiku miasto otrzymało decyzję środowiskową dotyczącą budowy trzeciego etapu trasy NS. Obecnie nie ma jeszcze decyzji odnośnie pozwolenia na budowę. Przypomnijmy, pierwszy etap trasy N-S, łączący rondo Mikołajczyka z ulicą Szklaną został oddany do użytku jesienią 2019 roku, z kolei druga nitka drogi - jesienią 2021 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE