Jest areszt za próbę uprowadzenia 9 latka

2020-05-22 13:42 Wojciech Wójcikowski
temida
Autor: Wojciech Wójcikowski

Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z uprowadzeniem w Radomiu 9-letniego chłopca. Do zdarzenia doszło w jednym z domów w Radomiu. Do aresztu trafił 20-latek, który uprowadził chłopca, a wobec pomagającego mu mężczyzny i matki dziecka sąd zastosował dozory policyjne.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. chłopiec został uprowadzony z domu ojca. Porywacz wszedł do mieszkania przez balkon. Zaatakował kobietę, która opiekowała się dzieckiem , groził jej i użył broni gazowej, po czym uprowadził 9-latka. Policja szybko znalazła porywacza. Jak się okazało porwanie zleciła 39 letnia matka chłopca, której pomagali dwaj mężczyźni 20 latek z powiatu grójeckiego i 38 latek z Radomia. Jak wynika z policyjnych ustaleń, trwa postępowanie o ustalenie prawa opieki nad małoletnim zlecając porwanie chłopca matka prawdopodobnie chciała go odzyskać .

20-letek usłyszał zarzuty m.in. uprowadzenia małoletniego, pozbawienia wolności i uszkodzenia ciała. Z kolei matka dziecka odpowie za podżeganie do przestępstwa, a 38-latek za pomocnictwo.