policja, fot. ilustracyjne

i

Autor: AD

Chciał inwestować, stracił oszczędności. Mężczyzna oszukany przez internetowych naciągaczy

2023-03-16 14:35

Sądził, że inwestuje - stracił oszczędności. To historia z powiatu białobrzeskiego. 52 - letni mężczyzna odpowiedział na ogłoszenie w internecie firmy rzekomo inwestującej na zagranicznych giełdach finansowych. Stracił poważną kwotę.

Mieszkaniec powiatu białobrzeskiego przeglądając strony internetowe, zainteresował się reklamą, oferującą możliwości inwestowania na giełdach finansowych. Mężczyzna otworzył formularz i wprowadził tam swoje dane. - Jeszcze tego samego dnia skontaktował się z nim telefonicznie rzekomym przedstawicielem firmy, który kazał wprowadzić wszelkie dane w aplikację przesłaną w trakcie rozmowy na telefon mężczyzny. 52-latek zaczął swoje inwestycje od kwoty 1000 złotych, które przelał ze swojego konta. Ponownie oszuści nawiązali kontakt z mieszkańcem powiatu białobrzeskiego, przedstawiając się jako przedstawiciel prowadzący jego inwestycje, namawiając do ponownych inwestycji i kolejnych wpłaty pieniędzy - powiedziała mł. asp. Ewa Kozyra, oficer prasowy KPP w Białobrzegach. 

Proceder trwał prawie przez trzy miesiące. W tym czasie mężczyzna wpłacił na fikcyjne konto inwestycyjne 48 tys. zł. Problemy zaczęły się gdy postanowił wypłacić część pieniędzy. Wtedy zorientował się, że może być oszukiwany i zgłosił sprawę na policję. 

- Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy tego typu próbach inwestycji. Zanim zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć we wszystkie zapewnienia osoby, która proponuje nam szybki i wysoki zysk. Nie zgadzajmy się na instalowanie na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnego kierowania urządzeniem, nawet jeśli rzekomy doradca inwestycyjny zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania. Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili - dodaje Ewa Kozyra.  

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE