Budynek radomskiej Łaźni przy ul. Żeromskiego czeka generalny remont

2021-05-12 14:36
Radomska Łaźnia przy ul. Żeromskiego
Autor: Karol Pakosz

Remontowi będzie podlegać wnętrze budynku. Obecnie placówka szuka funduszy na jego zrealizowanie.

Radomską Łaźnie czeka generalny remont. Chodzi o wnętrze zabytkowego budynku placówki przy ul. Żeromskiego. Projekt otrzymał zielone światło od konserwatora zabytków i wydziału architektury miasta. Jak powiedziała nam Beata Drozdowska, dyrektor placówki, budynek zostanie przyłączony do sieci ciepłowniczej, pojawi się również nowy układ wodno kanalizacyjny:

Zapewnienie właściwej wentylacji w budynku, odpowiedniego ujęcia źródeł prądu przy naszej działalności, nowe podłogi, a także nowe drzwi.

Jak dodaje Beata Drozdowska, część prac ruszy jeszcze w tym roku. Obecnie placówka szuka funduszy na inwestycje. Potrzebne jest ok. 1,5 mln złotych:

Taka kwota nie jest do zdobycia w jednym roku. Podejrzewam że ten remont będzie się troszeczkę ciągnął, w sensie że zostanie rozłożony na etapy.

Placówka chcę zakończyć inwestycje w ciągu dwóch lat.​ W 2020 roku zakończono prace remontowe na zewnątrz budynku, w tym m.in. wymiana dachu i wzmocnienie fundamentów.

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?
ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE