Budynek "Elektronika" zyska nowe oblicze

2021-10-16 11:31
Podpisanie umowy na termomodernizację budynku Elektronika
Autor: A.B Podpisanie umowy na termomodernizację budynku "Elektronika"

Budynek Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu przejdzie termomodernizację

Panele fotowoltaiczne, nowa stolarka okienna, a nawet modernizacja centralnego ogrzewania – radomska szkoła techniczna „Elektronik” zyska nowe oblicze Na ten cel magistrat pozyskał dofinansowanie w wysokości ponad 3 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego. - Termomodernizacja budynku pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu – mówi Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza.

W kwestiach estetyki zewnętrznej z pewnością zmieni się bardzo dużo. Oczywistym faktem jest też to, że będą bardzo duże oszczędności w kwestii ogrzewania budynku. 

Umowa w sprawie dofinansowania została podpisana przez władze miasta Radomia, Urzędu Marszałkowskiego i dyrekcji placówki 14 października w "Elektroniku".

- Cieszy nas fakt, że nasi uczniowie będą się kształcić w nowoczesnym budynku – stwierdza Konrad Witkowski, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych.

Staramy się jak najlepiej wypełniać funkcję edukacyjną, ale miejsce w którym uczą się nasi uczniowie zasługuje na to, aby miejscem ładnym, przyjaznym i takim miłym do nauki. 

Przetarg dotyczący termomodernizacji budynku Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu zakończył się 27 września. Prace mają zakończyć się w 2022 roku. Ich całkowity koszt to ponad 5 milionów złotych.