Bractwo rowerowe: Mniej wypadków z udziałem pieszych

2021-12-08 14:41
Przejście dla pieszych
Autor: Pixabay 68-latka zginęła na pasach! Dramat w Małopolsce

To dopiero cztery miesiące obowiązywania nowego prawa ale spadek jest widoczny. Z danych zebranych przez Bractwo rowerowe widać, że w Radomiu spadła liczba wypadków z udziałem pieszych. Jak twierdzą członkowie ma to związek z przyjętymi przepisami.

Przypomnijmy. Od czerwca funkcjonują przepisy dotyczące pieszych. Mają oni pierwszeństwo przed samochodami. Dzieje się tak, kiedy osoba znajduje się już na pasach, albo do nich dochodzi. Nad danymi w okresie wakacyjnym pochyliły się osoby z Bractwa Rowerowego.

- Liczba zdarzeń z udziałem pieszych w Radomiu w okresie od czerwca do końca września w latach 2019-2021 spadła o 32%, liczba ciężko rannych o 80%, liczba lekko rannych w porównaniu z rokiem 2019 o 14%, jednak wzrosła o 50% w stosunku do roku 2020. Najbardziej jednak cieszy spadek liczby zabitych, w badanym okresie roku 2019 w wyniku potrącenia zmarły 3 osoby, w 2021 ani jedna - mówi Sebastian Pawłowski kanclerz Bractwa Rowerowego w Radomiu.

W ostatnich miesiącach do wypadków z udziałem pieszych dochodziło w Radomiu między innymi na ulicy Biznesowej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE