Białobrzegi urząd

i

Autor: AD

Białobrzegi: jak w czasie pandemii radzi sobie specjalna strefa ekonomiczna?

2020-12-22 17:05

Nie dają się pandemii i ... budują. Specjalna Strefa Ekonomiczna w Białobrzegach stara się o kolejnych inwestorów i w przyszłości miejsca pracy. Niedawno zakończyła się budowa drogi, przecinającej 9- hektarowy teren i dającej łatwy dostęp do kolejnych działek dla przyszłych inwestorów.

Nowa droga powstała w granicach Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Białobrzegach. Ulica Przemysłowa, bo taką otrzymała nazwę,  połączyła ulice Rzemieślniczą z Kościelną. Droga ma asfaltową nawierzchnię  wraz z podbudową i odwodnienie. Przy okazji budowy stworzono także łatwiejszy dojazd do samej strefy, bo zmieniono również organizację ruchu na skrzyżowaniu z drogą krajową 48. Wykonano lewoskręt, powstały wysepki, nowe przejście dla pieszych i rowerów.

 Budowa drogi była kolejnym etapem uzbrajania terenów inwestycyjnych. W poprzednich latach na terenie strefy oficjalnie działającej od 2017 roku, wycięto las i wybudowano wodociąg i kanalizację. Teraz to ulica dojazdowa ma być argumentem do inwestowania w Białobrzegach.

- Dwie działki wystawiliśmy na sprzedaż. Procedura przetargowa już ruszyła. Liczymy na to, że znajdą swoich kupców - przyznaje Adam Bolek, burmistrz Białobrzegów.

Na terenie strefy działa już firma, zajmująca się automatyką przemysłową. Obecnie trwa budowa obiektów administracyjnych, a jak twierdzi włodarz miasta, wkrótce ma powstać hala produkcyjna.

- To bardzo nowoczesna firma, produkująca urządzenia usprawniające proces produkcyjny. Z tego co wiem w przyszłości nie wyklucza też powiększenia terenu fabryki lokalizowanej w Białobrzegach. Za tymi działaniami oczywiście powstaną miejsca pracy, docelowo ma ich być 20 - dodaje burmistrz.

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw SARS-CoV-2?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE