Białobrzegi. transport humanitarny

i

Autor: Archiwum Fundacji Koalicja dla Młodych

Białobrzegi. Drugi transport humanitarny wysłany do Ukrainy

2022-04-25 17:01

Koce termiczne, medykamenty, żywność. Te dary wysłały Białobrzegi do walczących żołnierzy w Ukrainie. To już drugi transport, jaki to miasto wysłało do walczących żołnierzy.

Zaledwie pięć dni i bus pełen darów. Taki czas zajęło zgromadzenie drugiego transportu, który z Białobrzegów pojechał do Łucka w Ukrainie. Jak wyjaśnia Łukasz Łukomski z Fundacji Koalicja dla Młodych, akurat pięć dni miał żołnierz obrony terytorialnej, który odwiedził rodzinę w Białobrzegach.

- Witalij jest żołnierzem obrony terytorialnej w Łucku. Jego rodzina przebywa aktualnie na terenie naszego powiatu, jesteśmy z nimi w stałym kontakcie. Od jego żony dowiedzieliśmy się o tym przyjeździe. Córka pana Witalija jest wolontariuszką w naszej fundacji. Postanowiliśmy wykorzystać czas pobytu i zgromadzić transport darów - powiedział Łukasz Łukomski. 

Przypomnijmy pierwszy transport został wysłany w marcu do Rawy Ruskiej miasta partnerskiego Białobrzegów. Stamtąd dary przewieziono na tereny objęte walkami. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE