Będzie remont skweru przy placu Jagiellońskim!

2022-04-19 11:26

Miasto rozstrzygnęło przetarg na projekt i kosztorys przebudowy małego parku pomiędzy ulicami Kelles-Krauza, Struga i Focha.

Powiew świeżości w centrum Radomia. Magistrat wyłonił projektanta przebudowy skweru przy placu Jagiellońskim. Chodzi o mały park pomiędzy ulicami Kelles-Krauza, Struga i Focha.

Chcemy, by był to niewielki śródmiejski park zachęcający do spędzania czasu na tym terenie, a jednocześnie aby był to obszar otwarty na inicjatywy społeczne. Myślimy o wprowadzeniu w tym miejscu nowych funkcji przy jednoczesnym zachowaniu najcenniejszych walorów przyrodniczych. Ma powstać także polana rekreacyjno-wypoczynkowa, strefa wypoczynku, strefa wystaw, strefa zabaw dla dzieci. Wykonawca będzie też musiał zaprojektować nowe oświetlenie, wykonać analizę i aktualizację inwentaryzacji zieleni oraz zaprojektować nowe nasadzenia drzew i krzewów, łąkę kwietną, ogrody deszczowe czy zielone ściany - powiedział Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

Zdaniem mieszkańców Radomia, skwer mógłby być bardziej zielony.

a bym wyciął wszystkie spróchniałe drzewa. W ich miejsce zasadził nowe, ładniejsze, do tego kolorowe kwiaty i od razu byłoby przyjemniej - wyliczał jeden z mieszkańców miasta.

Brakuje tu miejsca dla dzieci. Mam nadzieję, że pojawi się plac zabaw, chociaż ja mam już duże dzieci, ale inne matki pewnie by mnie poparły - powiedziała mieszkanka Radomia.

Na początku 2020 roku odbyły się także konsultacje społeczne. Na podstawie ich wyników Miejska Pracownia Urbanistyczna opracowała koncepcję przebudowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE