powiat umowa

i

Autor: FB powiat Radomski

Powiat

Będzie przebudowa drogi w gminie Kowala

2023-03-23 13:58

11 milionów złotych ma kosztować odcinek drogi powiatowej z Dąbrówki Warszawskiej do Rudy Małej. Chodzi o odcinek o długości 2,5 kilometra w gminie Kowala aż do granic powiatu. Jezdnia zostanie poszerzona, wybudowane zostaną chodniki.

O przebudowę drogi mieszkańcy Dąbrówki walczyli od dawna. Powiat radomski otrzymał 6 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Reszta pieniędzy ma pochodzić z budżetu gminy Kowala i powiatu radomskiego.

- Z drogą były do tej pory same problemy. Jest wąska, niebezpieczna bez chodników, a ruch tam jest wzmożony. Nasze dzieci chodzą na przystanek, nieopodal powstała stacja kolejowa, więc nowa droga z chodnikami i odwodnieniem jest dla naszych mieszkańców bardzo ważna. Dlatego dziękuję władzom powiatu i wszystkim, którzy zaangażowali się w to, aby ten odcinek przebudowano - mówi Agnieszka Gałczyńska - Frąk, sołtys wsi Dąbrówka Zabłotnia.

Firma z którą podpisano umowę ma 5 miesięcy na przeprowadzenie prac.

- Przypomnę, że niedawno otwieraliśmy po przebudowie rondo w Kowali. Teraz w mojej rodzinnej gminie uda się zrealizować kolejną inwestycję drogową. Wartość kosztorysowa prac wynosiła około 12,3 miliona złotych, a nam udało się podpisać umowę dużo niższą na prawie 11 milionów. Cieszę się, że jest deklaracja współfinansowania ze strony władz gminy Kowala. Dzięki dobremu projektowi i dobrej realizacji, poprawi się życie mieszkańców tej miejscowości - mówił starosta Waldemar Trelka.

Remont drogi ma się rozpocząć w ciągu kilkunastu dni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE