Amfiteatr

i

Autor: Anna Wróblewska/ UM Radom

Będzie drugi konkurs na projekt amfiteatru - Czy tym razem uda się wybrać koncepcje?

2020-03-12 13:32

W poprzednim konkursie nie wybrano pracy. którą można by zarekomendować inwestorowi. Obecnie opracowywane są nowe założenia i kryteria do konkursu.

Przypomnijmy: Na początku lutego radomski magistrat poinformował o tym, że nie przyznano pierwszej nagrody w konkursie na opracowanie koncepcji przebudowy i rozbudowy amfiteatru. Powodem tego było to, że żadna z 8 prac nie spełniała wszystkich wymagań. Brak zwycięzcy oznaczał że żaden z pomysłów nie będzie realizowany.

Wśród ośmiu prac które wpłynęły i spełniały mniej więcej w 50 do 60 procent warunki konkursu, nie znaleźliśmy pracy którą moglibyśmy rekomendować inwestorowi do realizacji.

Powiedział nam wtedy Wojciech Gęsiak, przewodniczący sądu konkursowego. W rozmowie z Radio Eska, prezydent Radomia, Radosław Witkowski zapowiedział, że będzie ogłoszony drugi konkurs.

W tej chwili pracujemy nad nowymi kryteriami i założeniami do drugiego konkursu. Chcemy żeby to był bardzo nowoczesny i funkcjonalny obiekt. Ma on umożliwić rozwój amfiteatrowi, a także pozwolić na przeprowadzanie nowych projektów dla radomskiej kultury.

Planowo, konkurs ma zostać ogłoszony najpóźniej w drugiej połowie 2020 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE