plan Konstytucji 3 maja Radom

i

Autor: Kinga Furch

utrudnienia

Będą utrudnienia w strefie parkowania! Trwa malowanie pasów

2023-03-23 11:11

W czwartek, 23 marca i w piątek 24 marca w Radomiu mogą wystąpić utrudnienia w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozpoczął malowanie oznakowania poziomego.

Pierwsze wiosenne porządki rozpoczęte. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozpoczął w czwartek, 23 marca malowanie oznakowania poziomego na niektórych ulicach i placach w Radomiu. Chodzi o miejsca objęte Strefą Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

Malowanie oznakowania poziomego miejsc postojowych jest zaplanowane na ulicach Sienkiewicza, Szewskiej i Skłodowskiej-Curie, na placu Konstytucji 3 Maja oraz na parkingach przy Kilińskiego w pobliżu Urzędu Miejskiego i Traugutta naprzeciwko głównej siedziby MZDiK. Wszystkie miejsca znajdują się w tak zwanej strefie konserwatorskiej, dlatego na przeprowadzenie tego zadania musieliśmy uprzednio uzyskać wszelkie stosowne zgody - powiedział Dawid Puton, rzecznik MZDiK. - Roboty będą prowadzone w ciągu dnia, ponieważ podczas obowiązywania strefy płatnego parkowania jest rotacja samochodów. W nocy wymalowanie linii pomiędzy pozostawionymi na kilkanaście godzin pojazdami byłoby niemalże niemożliwe. Ponadto świeża farba szybciej będzie schła przy słonecznej pogodzie niż w nocy, gdy jest zaledwie kilka stopni Celsjusza. Apelujemy zatem do kierowców, aby w czwartek i piątek korzystali z wyżej wymienionych miejsc w sposób nieutrudniający wykonawcy prowadzenia malowania linii. Dzięki temu prace mogą być zrealizowane szybciej.

Zarząd dróg apeluje do kierowców, by w miarę możliwości pozostawiali auta na innych ulicach niż te, na których odbywa się malowanie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE