paczka dla bohatera

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Akcja dla bohatera- 3 tony darów trafi do kombatantów

2021-12-15 17:34

Kiedyś chwytali za broń lub walczyli o wolną Polskę – teraz mogą liczyć na pamięć mundurowych i uczniów szkół średnich. W regionie radomskim 71 osób otrzyma świąteczne upominki. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji „Paczka dla bohatera”

Pospolite ruszenie trwało w szkołach w regionie radomskim od polowy listopada. Dary przynosili uczniowie i nauczyciele, oraz służby mundurowe. Produkty przekazał też Radomski Bank Żywności. Udało się pozyskać 3 tys. darów z których przygotowano 71 świątecznych paczek.

- W tym roku staraliśmy się zadbać o ciepło dla naszych podopiecznych. W każdej paczce znalazł się koc albo ręcznik. To były nowe produkty w tym roku. Poza tym znalazły się tam produkty, które już są znane. Takie jak herbata, słodycze tak żeby w te święta kombatantom było miło ciepło i przyjemnie. Jedna paczka waży średnio około 18 kilogramów. Dary trafią do 71 osób w Radomiu i regionie radomskim. W tym roku nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem represjonowanych w stanie wojenny. Oprócz kombatantów, paczki trafią też do działaczy opozycji w latach 80. W tym roku niestety nasi uczniowie nie mogą pojechać z nami i odwiedzić kombatantów, ale my wyjaśniamy im jak jaka była nasza historia, w jaki sposób ci ludzie walczyli i czym zasłużyli się dla naszego kraju - mówi Marta Wawrzos nauczycielka i koordynatorka zbiórki.

Tradycyjnie rozwożeniem paczek zajmą się służby mundurowe z Radomia.

- Od lat wspieramy tę inicjatywę. Zbieraliśmy produkty wśród pracowników i osadzonych. Potem rozwozimy te produkty wśród kombatantów. Cieszymy się, że możemy w tej inicjatywie brać udział. Odwiedzanie kombatantów to olbrzymia radość. Te osoby czekają na nas widząc osoby w mundurach, bo mają sentyment do mundurów. Mamy kontakt ze świadkami historii - mówi Michał Słowiński rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Radomiu.

W regionie radomskim akcja odbyła się już po raz 11.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE