80-latke z Radomia próbowano oszukać na "Amerykańskiego lekarza"

2021-05-26 10:08
Zdjęcie poglądowe
Autor: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Czujność pracowników banku pomogła ustrzec kobietę przed wysłaniem swoich oszczędności. Więcej o tym w naszym artykule.

Gdyby nie pracownicy banku mogła by stracić swoje oszczędności. Mowa o 80-letniej mieszkance Radomia którą próbowano oszukać na "amerykańskiego lekarza". Mężczyzna podający się za medyka próbował nakłonić ją do wysłania pieniędzy.

Radomianka poznała w sieci mężczyzne, który podawał się za lekarza. Ten miał zdobyć jej sympatię i zaufanie, a z czasem poprosić o przesłanie 100 euro na opłacenie przesyłki z dużą ilością pieniędzy. 80-latka miała się zgodzić, z kolei drugi przelew na znacznie wyższą kwotę miał być potrzebny do jej odebrania.

Żeby spełnić kolejną prośbę udała się do banku. Duża kwota jaka miała być przelana na konto w Turcji wzbudziła podejrzenia pracowników banku. Ostatecznie, razem z policjantami przekonali 80-latke że padła ofiarą oszustwa i nie przesłała kolejnych pieniędzy.

Policjanci apelują by rozmawiać z swoimi seniorami na temat tego typu oszustw.

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
NASA wyprodukowała tlen na Marsie | ESKA XD - Mobmania #23
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE