Radomska Wiosna Literacka

i

Autor: Materiał Prasowy

Kultura

45. Radomska Wiosna Literacka rusza już w ten weekend!

2023-06-07 17:28

Tegoroczna edycja wiosny rozpocznie się w najbliższą sobotę, 10 czerwca. Co zaplanowano dla zwolenników literatury i nie tylko? O tym w artykule

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu chcę promować czytelnictwo i integrować mieszkańców. Przed nami 45. edycja Radomskiej Wiosny Literackiej. W tym roku rozpocznie się ona 10 czerwca i potrwa 5 dni, do 14 czerwca. W tym czasie ma odbyć sie wiele wydarzeń.

Program wiosny przewiduje atrakcję zarówno dla osób starszych jak i młodszych. Jak co roku nie zabraknie spotkań z autorami książek w tym m.in. Ingą Iwasiów, Herkusem Kunčiusem, Katarzyną Bondą czy Manuelą Gretkowską.

Poza spotkaniami z pisarzami, będzie można również wziąć udział w spacerach literackich, warsztatach kolażu czy debacie "Literacki Radom". Odbędzie się także piąta edycja gry miejskiej "Bookujemy Radom".

Na ostatni z pięciu dni Radomskiej Wiosny Literackiej zaplanowano m.in. koncert poezji śpiewanej podczas którego na scenie wystąpią członkowie chóru studenckiego Akademii Handlowej Nauk Stosowanych. Chętni mogą także wziąć udział w „Literackim wieczorze improwizacyjnym” na którym publiczność razem z występującą grupą będzie odgrywać scenki rodzajowe na podstawie wybranych przez widownie fragmentów z książek które wcześniej przygotuje biblioteka.

Szczegółowy program znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE