3 osoby zginęły na mazowieckich drogach w trakcie majowego weekendu

2021-05-04 15:09 Wojtek Wójcikowski
policja Radom
Autor: Wojciech Wójcikowski

3 osoby zginęły a 25 zostało rannych ​- to bilans długiego majowego weekendu na mazowieckich drogach. Doszło do 20 wypadków na drogach. Do najtragiczniejszych zdarzeń dochodziło w samym Radomiu i regionie.

Statystyki wypadków, osób ranny i zabitych sa podobne jak rok temu. Doszło do 20 wypadków. Jednak tym razem najwięcej zdarzeń wydarzyło się w Radomiu i regionie. Pierwsze miały miejsce już w piątek.

- W miejscowości Maków kierujący oplem z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. 42-letni kierowca zginął na miejscu zdarzenia. Natomiast po godz. 21 na ulicy Czarnieckiego doszło do zderzenia osobówki z 3 motocyklami. 37-letni kierowca bmw, skręcając w lewo w ulicę Folwarczną zderzył się z motocyklami, które jechały w kierunku ronda NSZ. Motocykliści zostali zabrani do szpitala - informuje Norbert Cibor z mazowieckiej policji.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło też w sobotę.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 33-letni kierujący bmw na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i potrącił dwóch mężczyzn po czym uderzył w drzewo. 18-letni pieszy zginął na miejscu zdarzenia, a 44-letni mężczyzna trafił do szpitala- mówi Norbert Cibor.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność i zwracania szczególnej uwagi na pieszych i motocyklistów.