Nowy żłobek ma powstać na Borkach

i

Autor: źródło: radom.pl

10 firm chętnych na budowę żłobka w Radomiu. Gdzie dokładnie powstanie?

2020-12-09 13:29

150 miejsc dla najmłodszych powstanie w nowym żłobku na Borkach. Miasto otworzyło koperty w przetargu na jego budowę. Placówka ma powstać przy ulicy Batalionów Chłopskich w miejscu, gdzie znajduje się filia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.

Pierwsze plany budowy żłobka na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 2 pojawiły się ponad półtora roku temu. Wówczas władze miasta planowały rozpoczęcie jego budowy w tym roku. Plany jednak pokrzyżował projekt budowy, który miasto otrzymało dopiero miesiąc temu.

Pierwsze dzieci mają zostać przyjęte do żłobka w listopadzie 2022 roku.

Obecnie w istniejącym budynku, należącym do PSP nr 2 swoje oddziały ma Przedszkole Publiczne nr 19. Jak potwierdziło biuro prasowe magistratu, oddziały przedszkolne mają zostać przeniesione do innych placówek. Ich lokalizacja nie jest jeszcze znana.

Jak udało nam się ustalić, budowa żłobka ma rozpocząć się w lipcu przyszłego roku. Miasto na budowę placówki chce przeznaczyć 8,5 miliona złotych, a najtańsza oferta, która wpłynęła do magistratu opiewa na prawie 8 milionów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE