Zespół cyberbezpieczeństwa ostrzega przed oszustami. Wyłudzają pieniądze podając się za ING Bank Śląski

2022-11-23 13:27
Klawiatura laptop
Autor: fancycrave1/Pixabay/cc0 Szkoła Szczepanika w Tarnowie na tydzień wraca do nauki zdalnej

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod ING Bank Śląski. W najnowszym komunikacie wyjaśnia, że złodzieje wyłudzają oni loginy i hasła do bankowości elektronicznej.

Oszuści podszywają się pod ING Bank Śląski

Pojawiły się kolejne próby wyłudzenia pieniędzy z naszych kont bankowych. O problemie poinformował zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF), który ostrzega przed osobami podszywającymi się pod przedstawicieli ING Bank Śląski. Jak wyjaśnia, oszuści wysyłają e-maile do potencjalnych klientów z informacją o konieczności potwierdzenia danych, które umożliwią bezpieczne korzystanie z sieci banku.

Oszuści wyłudzają loginy i hasła

Klikając w link zawarty w wiadomości przekierowani jesteśmy do fałszywej strony internetowej banku, która łudząco przypomina prawdziwą. Następnie, wpisując swój login i hasło, przekazujemy je złodziejowi. Oszuści zachęcają również do pobrania złośliwej aplikacji, która w rzeczywistości przejmuje kontrole nad naszym urządzeniem. W ten sposób możemy stracić z konta wszystkie oszczędności.

Jak nie dać się okraść?

Zawsze należy pamiętać, aby dokładnie czytać wszelkie wiadomości, które dostajemy, zarówno od urzędników, banku czy nawet poczty i kurierów. Warto też zwracać uwagę na uprawnienia, które aplikacja próbuje uzyskać na urządzeniu podczas instalacji. A kiedy tylko mamy wątpliwości, skontaktujmy się bezpośrednio z bankiem i wyjaśnijmy sprawę.

Pierwszy świetlny escape room w Polsce powstał w łódzkim parku Źródliska

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE