restauracja

i

Autor: Pixabay

Miasto Przemyśl pomoże branży gastronomicznej [AUDIO]

2020-12-10 15:14

Pomoc obejmie tych przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gastronomiczną w lokalach użytkowych lub budynkach wynajmowanych lub dzierżawionych od Gminy Miejskiej Przemyśl.

O tym, że branża gastronomiczna w Przemyślu włączyła teraz tryb „przetrwanie”, chyba nikomu teraz przypominać nie trzeba. Jedni tymczasowo zamknęli swoje lokale, wykorzystując ten czas na remonty inni walczą by utrzymać się na rynku, bo dla wielu małe lokalne biznesy to jedyne źródło utrzymania… Radio Eska na bieżąco śledzi obecną sytuację i wspiera lokalne miejscówki na antenie. Jeżeli chciałbyś wesprzeć swój ulubiony kultowy lokal lub poinformować nas o jego trudnej sytuacji to pisz do nas na online@grupazpr.pl.

Jak możemy pomóc?

Bardzo prosto: zamawiając jedzenie na wynos. To najprostsza i najskuteczniejsza forma pomocy. Miasto Przemyśl natomiast dokłada swą cegiełkę w postaci obniżenia opłaty za czynsz.

„Na pisemny i umotywowany wniosek przedsiębiorcy, (…) udziela się pomocy obejmującej obniżenie czynszu za najem lub dzierżawę lokali użytkowych lub budynków, w których prowadzona jest działalność gastronomiczna przez okres od dnia 24 października 2020 r. do dnia 27 grudnia 2020 r. do wysokości kosztów ponoszonych przez Gminę na bieżącą eksploatację lokalu lub budynku.” - czytamy w Zarządzeniu Prezydenta Przemyśla w tej sprawie.

- Postanowiliśmy kolejny raz, podobnie jak na wiosnę wesprzeć przemyskich przedsiębiorców. Z racji tego, że Przemyśl chce być miastem turystycznym, to bardzo ważne dla tego rynku. – powiedział radiu ESKA Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla

POSŁUCHAJ:

Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla o wsparciu dla branży gastronomicznej w Przemyślu

Warunek otrzymania pomocy

„Warunkiem skorzystania z pomocy, (…) jest złożenie przez przedsiębiorcę:

1) umotywowanego wniosku wraz z formularzem informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19 stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia,

2) oświadczenia, że nie naruszył ograniczeń, nakazów i zakazów w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej ustanowionych w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, (…).” - czytamy w Zarządzeniu Prezydenta Przemyśla.

Przemyśl wystroił się na święta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE