Włamywali się do auta, następnie jeździli nim po okolicy uwieczniając swoje wyczyny telefonem. To ich zgubiło

2021-10-21 10:09
policja
Autor: KMP Przemyśl

„Dobra zabawa” to nie dla wszystkich znaczy to samo. Smutne jest, gdy dzieciaki bawią wybryki, które zwyczajnie łamią prawo. Tak też było w tym przypadku. 13 i 16 latek z powiatu przemyskiego za swoje „zabawy”trafili do sądu rodzinnego.

Najpierw 47 letni mieszkaniec powiatu przemyskiego zawiadomił policję o tym, że ktoś usiłował włamać się do jego samochodu, zaparkowanego na terenie jego firmy. Mężczyzna poinformował mundurowych też o tym, że w internecie natknął się na filmik, na którym znani mu nieletni beztrosko jeżdżą sobie jego autem po okolicy.

Policjanci nie potrzebowali wiele czasu do tego, by ustalić, że młodzi ludzie trzykrotnie weszli na teren wspomnianej firmy.

"Po raz pierwszy, jak weszli na teren jego zakładu, wsiedli do pojazdu, który był zaparkowany przed budynkiem warsztatu i jeździli po posesji. Za drugim razem, pojazd stał zaparkowany już w budynku, więc 13-latek wszedł do środka budynku przez okno, wypychając płytę pilśniową i wraz z 16-latkiem wyjechał pojazdem na drogę publiczną. Młodzieńcy wówczas jeździli po sąsiednich wioskach, odwiedzając swoich znajomych, a po około dwóch godzinach wrócili i zaparkowali pojazd w taki sam sposób, jak był zaparkowany przez właściciela. 13 października wrócili po raz trzeci na teren warsztatu i 13-latek wszedł, jak poprzednio przez okno do budynku, lecz tym razem nie było kluczyków w stacyjce, dlatego próbował odpalić samochód na „ostro”, niszcząc przy tym elementy pojazdu. Wówczas nie udało im się ponownie użyć samochodu." - czytamy na stronie internetowej Podkarpackiej Policji.

Okazało się, że w pojeździe uszkodzone jest sprzęgło, skrzynia biegów, tłumik, uszkodzone też były plastikowe elementy pojazdu, tapicerka oraz przecięte przewody elektryczne. Wartość uszkodzonego mienia 47-latek oszacował na około 4 500 złotych.

Dumni ze swych wyczynów nastolatkowie nagrywali je telefonem i wrzucali w Internet. No i tu chyba zapomnieli, że w Internecie nic nie ginie i nikt nie jest anonimowy.

Teraz zajmie się nimi Sąd Rodzinny i Nieletnich w Przemyślu, a odpowiedzą za usiłowanie włamania oraz krótkotrwały zabór pojazdu.

Sezon na wymianę opon w Przemyślu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE