Włamywacz wpadł, bo zgubił kluczyki do swojego auta

2021-10-06 12:52

Włamywacz, który wyłamał kilka zamków do piwnic sąsiadów wpadł, bo zgubił klucze do auta. Przemyscy policjanci zatrzymali 33-letka, który podczas ucieczki z miejsca zdarzenia, zgubił kluczyki. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna tłumaczył się, że był piany i nie chciał niczego kraść, a jedynie znaleźć swój rower.

Dyżurny przemyskiej komendy, w nocy z 2 na 3 września został powiadomiony o włamaniu do piwnicy w bloku w Przemyślu. Funkcjonariusze ustalili, że z piwnicy zgłaszającego nic nie zginęło, uszkodzona została tylko kłódka i skobel w drzwiach. Policjanci ujawnili, że kolejne trzy piwnice oraz drzwi do pomieszczenia gospodarczego, także mają uszkodzone zabezpieczenia. Właściciele wszystkich piwnic sprawdzili pomieszczenia i stwierdzili, że nic im nie zginęło, a jedynie mają uszkodzone skoble i kłódki w drzwiach, natomiast właścicielka pomieszczenia gospodarczego stwierdziła brak roweru o wartości 1200 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Dwa niewybuchy w jeden dzień! Policja apeluje o ostrożność podczas prac polowych!

Wpadł bo zgubił klucze do auta

Policjanci odnaleźli skradziony rower, który stał w innej klatce tego samego bloku. Ustalili również, że jedna z mieszkanek bloku słyszała hałas, dochodzący z piwnic po godz: 2 w nocy i zeszła by sprawdzić co się stało. Gdy zauważyła otwarte główne drzwi prowadzące do pomieszczeń piwnicznych, zamknęła je. Po powrocie do mieszkania usłyszała dźwięk tłuczonego szkła, więc wyszła na balkon i zauważyła mężczyznę, który oddalał się w stronę ul. Rzecznej. Policjanci sprawdzili ten trop i podczas penetracji terenu znaleźli kluczyki do samochodu. Ustalili, od jakiego pojazdu pochodzą i szybko znaleźli jego właściciela.

33-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się do winy, jednak twierdził, że tamtej nocy był pijany i wyłamywał kłódki, bo szukał swojej piwnicy i swojego roweru. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Morderstwo w Tarnowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE