Wielkie sprzątanie Twierdzy Przemyśl [AUDIO]

2021-04-22 16:59 Anna Cichy
fort
Autor: Zdjęcie z fanpage: Twierdza Przemyśl 1914

Do akcji sprzątania może przyłączyć się każdy „komu forty miłe, komu historia i dobro naszej małej ojczyzny na sercu leży (...)” – tak do wspólnej akcji zachęca prezes Związku Gmin Fortecznych. Start już w najbliższą niedzielę, 25 kwietnia.

Pomysł zrodził się w stowarzyszeniu Przemyskie Serca, znanym mieszkańcom naszego miasta z licznych akcji charytatywnych i społecznych na terenie Przemyśla w ostatnich latach. Uczestnictwo w akcji szybko zadeklarowały Przemyskie Morsy, Przemyska Grupa Rowerowa i Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej. 

Do sprzątania rzecz jasna przyłączyć się może każdy kto tylko ma na to czas i ochotę. Worki na śmieci zapewniają organizatorzy.

To może być wspaniała i ciekawa, a przy okazji pożyteczna opcja na spędzenie niedzieli!

- Podzielimy się na plutony, kompanie i i ruszamy w teren! – pół żartem pół serio mówi Mirosław Majkowski, prezes Związku Gmin Fortecznych. - Pogoda zamówiona, a akcję chcemy zakończyć ogniskiem.

Akcja startuje o godzinie 10.00 na fortach w gminach: Orły, Krasiczyn, Medyka i Żurawica, a po konkrety, gdzie na którym forcie zbiórka zaglądajcie na fanpage Przemyskich Serc.

POSŁUCHAJo akcji sprzątania i nowościach w Związku Gmin Fortecznych: 

Mirosław Majkowski o sprzątaniu fortów i ZGF
Najwyższy punkt widokowy w Przemyślu