Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej. Będą duże utrudnienia na trasach pielgrzymek

2022-08-10 13:32
Już jutro Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej. Będą duże utrudnienia!
Autor: Policja Przemyśl

W czwartek, 11 sierpnia rozpocznie się Wielki Odpust Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Pacławskiej. Jak co roku licznie udział wezmą w nim pielgrzymi z całej Polski. Nad bezpieczeństwem wiernych będą czuwać policjanci, którzy ostrzegają także o utrudnieniach w ruchu.

Kalwaria Pacławska w gminie Fredropol, wzorem lat ubiegłych, stała się celem pielgrzymów chcących wziąć udział w Wielkim Odpuście Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. - W związku z uczestnictwem wielu osób, zwiększy się natężenie ruchu pojazdów zarówno osobowych, jak i autokarów na trasach dojazdowych do Kalwarii – informuje policja.

Matka zginęła na pielgrzymce, syn się powiesił

Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej. Trasa pielgrzymek

Część uczestników przybędzie do Sanktuarium pieszo. Przewidywane trasy przejścia pielgrzymek to:

Przemyśl – Fredropol - Aksmanice – Huwniki - Kalwaria oraz Bircza – Posada Rybotycka - Rybotycze - Huwniki - Kalwaria

Tradycyjnie, od wielu lat na sierpniowy odpust do Kalwarii Pacławskiej zmierzają pielgrzymi z różnych stron Polski i z zagranicy. Większość grup pielgrzymkowych dotrze do Kalwarii w piątek po południu. Będą to piesi pielgrzymi z całej archidiecezji. Wiele osób przyjedzie także samochodami, niektórzy tylko na kilka godzin.

- Nad bezpieczeństwem uczestników całodobowo czuwać będą funkcjonariusze przemyskiej komendy wspomagani przez policjantów Oddziału Prewencji Policji z Rzeszowa. Uroczystości potrwają do poniedziałku 15 sierpnia – zaznacza policja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE