W Przemyślu wystartuje Bieg Vsparcia [AUDIO]

2021-04-15 16:13
bieg uliczny
Autor: Pixabay

Nie, nie doszukujcie się błędu w tytule, bo dokładnie taką nazwę nosi bieg, do uczestnictwa w którym zachęcają członkinie Przemyskiej Rady Kobiet. Organizatorem ogólnopolskiej akcji jest Stowarzyszenie Vasculitis.

Stowarzyszenie Vasculitis zajmuje się wsparciem chorych na układowe zapalenia naczyń i ich rodzin oraz innych osób walczących z tą chorobą. Celem stowarzyszenia jest upowszechnienie wiedzy o tej grupie chorób oraz walka o dostępność najnowszych metod terapii. 

Układowe zapalenia naczyń. Co to za choroba?

To grupa rzadkich chorób przewlekłych o podłożu autoimmunologicznym, zaliczanych do układowych chorób tkanki łącznej, w których dochodzi do uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych przez proces zapalny. Uszkodzenie ścian naczyń może prowadzić do krwawień albo do zaburzeń zakrzepowo-zatorowych.

Szybka diagnoza i odpowiednia terapia pozwala na osiągnięcie remisji i normalne życie. Niestety nie każda z możliwych terapii jest w naszym kraju refundowana.

Celem biegu jest wsparcie chorych na tę chorobę i podniesienie świadomości społecznej o istnieniu takiego schorzenia. Pewnie nawet nie wiedzieliście o jej istnieniu!

Bieg w pandemii? Dlaczego nie!?

Jeśli zatem chcecie przyłączyć się do biegu to wystarczy zapisać się TUTAJ

Ze względu na pandemię oczywiście bieg ma charakter wirtualny co oznacza, że z innymi uczestnikami łączymy się za pomocą specjalnie dedykowanej aplikacji.

Sami ustalacie godzinę i wybieracie swoją ulubioną trasę biegu lub marszu.

Start: 25 kwietnia, dystans: 5 km

Po zakończonym biegu przesyłamy z miejsca jego odbywania zdjęcie, printscreena, lub udostępnienie z aplikacji Activy na swoje Social Media z oznaczeniem hasztagami #vspieram, #biegvsparcia, #vasculitispoland możemy też wysłać swoje zdjęcie na adres e-mail: vasculitispoland@gmail.com

W Przemyślu do Biegu Vsparcia dołącza Stowarzyszenie Terapii przez Sztukę „Katarsis” wraz z młodzieżą z niepełnosprawnościami oraz członkinie Przemyskiej Rady Kobiet wraz ze znajomymi.

- Nasze hasło to „Wczesna diagnoza – odpowiednie leczenie – RATUJE ŻYCIE!” Pamiętajmy: W słusznej sprawie biegnie lub idzie się lżej! Pomóżmy poprawić jakość leczenia układowych zapaleń naczyń w Polsce. - mówi Elżbieta Domańska z Przemyskiej Rady Kobiet.

Spartan - wylęgarnia żużlowych talentów w Przemyślu
Przemyskla Rada Kobiet zachęca do współnego Biegu Vsparcia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE