bieg uliczny

i

Autor: Pixabay

W Przemyślu wystartuje Bieg Vsparcia [AUDIO]

2021-04-15 16:13

Nie, nie doszukujcie się błędu w tytule, bo dokładnie taką nazwę nosi bieg, do uczestnictwa w którym zachęcają członkinie Przemyskiej Rady Kobiet. Organizatorem ogólnopolskiej akcji jest Stowarzyszenie Vasculitis.

Stowarzyszenie Vasculitis zajmuje się wsparciem chorych na układowe zapalenia naczyń i ich rodzin oraz innych osób walczących z tą chorobą. Celem stowarzyszenia jest upowszechnienie wiedzy o tej grupie chorób oraz walka o dostępność najnowszych metod terapii. 

Układowe zapalenia naczyń. Co to za choroba?

To grupa rzadkich chorób przewlekłych o podłożu autoimmunologicznym, zaliczanych do układowych chorób tkanki łącznej, w których dochodzi do uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych przez proces zapalny. Uszkodzenie ścian naczyń może prowadzić do krwawień albo do zaburzeń zakrzepowo-zatorowych.

Szybka diagnoza i odpowiednia terapia pozwala na osiągnięcie remisji i normalne życie. Niestety nie każda z możliwych terapii jest w naszym kraju refundowana.

Celem biegu jest wsparcie chorych na tę chorobę i podniesienie świadomości społecznej o istnieniu takiego schorzenia. Pewnie nawet nie wiedzieliście o jej istnieniu!

Bieg w pandemii? Dlaczego nie!?

Jeśli zatem chcecie przyłączyć się do biegu to wystarczy zapisać się TUTAJ

Ze względu na pandemię oczywiście bieg ma charakter wirtualny co oznacza, że z innymi uczestnikami łączymy się za pomocą specjalnie dedykowanej aplikacji.

Sami ustalacie godzinę i wybieracie swoją ulubioną trasę biegu lub marszu.

Start: 25 kwietnia, dystans: 5 km

Po zakończonym biegu przesyłamy z miejsca jego odbywania zdjęcie, printscreena, lub udostępnienie z aplikacji Activy na swoje Social Media z oznaczeniem hasztagami #vspieram, #biegvsparcia, #vasculitispoland możemy też wysłać swoje zdjęcie na adres e-mail: vasculitispoland@gmail.com

W Przemyślu do Biegu Vsparcia dołącza Stowarzyszenie Terapii przez Sztukę „Katarsis” wraz z młodzieżą z niepełnosprawnościami oraz członkinie Przemyskiej Rady Kobiet wraz ze znajomymi.

- Nasze hasło to „Wczesna diagnoza – odpowiednie leczenie – RATUJE ŻYCIE!” Pamiętajmy: W słusznej sprawie biegnie lub idzie się lżej! Pomóżmy poprawić jakość leczenia układowych zapaleń naczyń w Polsce. - mówi Elżbieta Domańska z Przemyskiej Rady Kobiet.

Spartan - wylęgarnia żużlowych talentów w Przemyślu
Przemyskla Rada Kobiet zachęca do współnego Biegu Vsparcia

Quiz. Jaki to kraj? Jedno zdjęcie musi wystarczyć!

Pytanie 1 z 15
Jaki to kraj?
Jaki to kraj?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE