W Przemyślu rusza szwalnia. Będą nowe miejsca pracy!

2020-05-22 12:53 Anna Cichy
Szwalnia w Przemyślu
Autor: Monika Jaworska - Żurawska

Na początek zatrudnienie znajdzie 100 osób, jeżeli inicjatywa się powiedzie, to firma Benix nie wyklucza uruchomienia w Przemyślu fabryki mebli, gdzie pracę znajdzie nawet 600 osób!

Plan wyklarował się już końcem lutego, wtedy pisaliśmy o tym na naszym portalu. Szwalnia miała ruszyć w marcu, lecz i tu koronawirus pokrzyżował plany.
Firma BENIX– Style Furniture to jeden z największych polskich producentów mebli tapicerowanych.  W Przemyślu od lat nie było takiego inwestora. Za sprowadzenie tej firmy do Przemyśla odpowiada przemyski przedsiębiorca Tomasz Szybiak i Monika Jaworska – Żurawska, radna miejska z klubu „Wspólnie dla Przemyśla”.

- Rozmowy z inwestorem zarówno moje jak i prezydenta Przemyśla trwały od grudnia zeszłego roku. Było sporo spotkań, pomysłów, aż w końcu osiągnęliśmy nasz cel. - mówi z zadowoleniem Monika Jaworska – Żurawska.


Ten cel to na początek szwalnia obić tapicerskich, która ruszy 1 czerwca przy ulicy Jasińskiego w Przemyślu. Hala została wynajęta przez inwestora, a sprzęt czyli nowoczesne maszyny do szycia już zostały tam dostarczone i czekają na pierwsze szwy.

Praca szuka człowieka


- Początkowo zatrudnienie ma tu uzyskać od 50 do 150 osób – mówi Jaworska – Żurawska, - poszukujemy osób, które potrafią szyć, miały kontakt z maszyną, mile widziane są oczywiście szwaczki, które pracowały na maszynach przemysłowych. Firma będzie również zapewniała przeszkolenie w zakresie obsługi maszyn, którymi dysponuje. Mam nadzieję, że i Powiatowy Urząd Pracy pomoże nam w dokształceniu osób bezrobotnych.

Praca czeka! Jeżeli chcecie spróbować swych sił piszcie! Na zgłoszenia czeka zastępca dyrektora generalnego firmy BENIX, Krzysztof Zimny:
Kontakt:
krzysztof.z@benix.pl

szwalnia w Przemyślu
Autor: Monika Jaworska - Żurawska

Czy powstanie fabryka mebli?


- Jeżeli szwalnia, która powstaje spełni wymagania produkcyjne, to mamy zapewnienia od dyrektora generalnego o tym, że faktycznie fabryka w Przemyślu powstanie! Znajdzie w niej zatrudnienie około 500 - 600 osób. Nie są to gołe słowa, tylko zapewnienia głównego szefa! - mówi Monika Jaworska – Żurawska.

Fabryka o powierzchni 25 tysięcy metrów kwadratowych miałaby powstać na terenie przemyskiej strefy ekonomicznej.

Posłuchajcie jak o tej inwestycji opowiedziała nam Monika Jaworska - Żurawska, radna miejska z klubu "Wspólnie dla Przemyśla":

W Przemyślu powstanie szwalnia i nowe miejsca pracy
COŚ DOBREGO #015

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.