W Przemyślu odbędzie się III Festiwal Kawy [wideo, audio]

2020-07-31 13:17 Anna Cichy
kawa
Autor: Anna Cichy

Po raz trzeci Przemyśl na jeden dzień stanie się stolicą kawy. Zjawią się tu najsłynniejsi bariści z Polski i Europy.

Zaczęło się od wyjątkowego miejsca, jakim jest Miejsce Kawa i Zabawa, nietypowa kawiarnia w sercu Przemyśla. Jej właściciele wrócili do Przemyśla z Wrocławia cztery lata temu i postanowili stworzyć zakątek, jakiego do tej pory w mieście nad Sanem nie było. I udało się!
Dziś można nie tylko napić się tam egzotycznych gatunków kawy podawanej całkiem inaczej niż zwykle, ale i zabawić się układając klocki Lego.

- Nie jesteśmy cukiernią, lodziarnią czy piekarnią, u nas kawa gra pierwsze skrzypce i to chcemy robić: dobrze parzyć kawę - mówi Paweł Kaniecki – Dodatkowo jesteśmy jednym niewielu z miejsc w Polsce, gdzie można bawić się klockami Lego.

Zdecydowali, że będą pokazywać mieszkańcom Przemyśla, że kawa niejedno ma imię. Można bawić się jej smakami, projektować nowe połączenia, eksperymentować. Zobaczcie jak o tym opowiedział nam Paweł Kaniecki:

Niezwykła kawiarnia w Przemyślu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Przed nami trzecia edycja Festiwalu Kawy w Przemyślu

Będzie to edycja wyjątkowa, zważywszy na panujący stan pandemii i mnóstwo przez to odwołanych imprez. Mało brakowało, a i ta mogłaby się nie odbyć, jednak jak zapewnia pan Paweł, 29 sierpnia wszyscy miłośnicy kawy i ludzie spragnieni ciekawych wydarzeń będą mogli ciekawie i miło spędzić czas w przemyskim Rynku.
Uczestnicy imprezy będą mogli napić się kawy przygotowanej przez najsłynniejszych baristów, takich jak Agnieszka Rojewska, Mistrzyni Świata Baristów i Martin Ledlak, Wicemistrz Słowacji oraz Błażej Walczykiewicz.

- Myślę, że w tej chwili nie ma w Polsce profesjonalnego baristy, który by na swojej ścieżce szkoleniowej albo zawodowej nie spotkał Błażeja Walczykiewicza, który swoją wiedzą chętnie się podzieli z uczestnikami festiwalu i odpowie na wiele pytań. – powiedział P. Kaniecki.

A jak narodził się pomysł organizacji FESTIWALU KAWY ?
POSŁUCHAJCIE!

III Festiwal Kawy szykuje się w Przemyślu