Szycie maseczek

i

Autor: Pixabay

W Lubaczowie szyją maseczki dla mieszkańców!

2020-04-10 10:06

- Około 500 maseczek trafiło już do lubaczowskiego szpitala. Wczoraj 100 sztuk wysłaliśmy do MOPS dla seniorów i osób przewlekle chorych - mówi nam Renata Drewniak, koordynatorka akcji. Maseczki ochronne szyje w swoich domach m.in. lubaczowska młodzież na maszynach do szycia, które zostały zakupione z dofinansowania Fundacji PZU. Potrzebują jednak materiałów.

Zaczęło się od projektu "Bądźmy Twórcami Świata" - sfinansowanego ze środków Fundacji PZU z Fundacją PZU po lekcjach - który realizuje Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość”. - Za dofinansowanie, zakupiliśmy maszyny krawieckie przeznaczone na warsztaty. To tam młodzież nauczyła się szycia - opowiada nam Renata Drewniak.

Lubaczów: maseczki ochronne dla mieszkańców

- Codziennie otrzymujemy zgłoszenia z prośbą o maseczki. Lista jest długa, a maseczki to teraz gorący towar i bardzo o niego trudno, więc nie ma się co dziwić, że ludzie chcą je mieć - zaznacza koordynatorka akcji. - Około 500 maseczek trafiło już do lubaczowskiego szpitala. Wczoraj 100 sztuk wysłaliśmy do MOPS dla seniorów i osób przewlekle chorych - dodaje.

To maseczki dwuwarstwowe uszyte z bawełny i fizeliny, jak mówi nam opiekunka akcji oraz przeznaczone są do wielorazowego użytku. - Z tego, co mówią profesorowie, fachowcy wirus ginie pod wpływem temperatury. Maseczki prasujemy w temperaturze 60 stop. i dajemy na trzy godziny do zamrażarki i wtedy wirusy są zniwelowane - tłumaczy.

- Po przerwie na święta, znów ruszymy pełna parą. Będziemy też prosić o pomoc zawodowe krawcowe, żeby wyprodukować tych maseczek jeszcze więcej - zapewnia Renata Drewniak.

Lubaczów: Maseczki ochronne. Potrzebne materiały

Do wykonania tych maseczek potrzebna jest bawełna, fizelina, druciki i gumki. - Daliśmy ogłoszenie, że takich materiałów potrzebujemy i czekamy na odzew dobrych ludzi - mówi i dodaje, że swoją pomoc obiecał już poseł Lewicy Wiesław Buż oraz posłanka PiS Teresa Pamuła.

Osoby, przedsiębiorcy, właściciele sklepów, którzy chcieliby wesprzeć akcję mogą kontaktować się z Renatą Drewniak (tel. 609 592 413). Można też znaleźć akcję na Facebooku i dokonać wpłaty na podane tam konto Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Społecznych w Lubaczowie "Nasza przyszłość". W tytule płatności wystarczy wpisać: Darowizna na cele statutowe.