kajaki

i

Autor: Róża Wiatrów

„Tramwaj wodny” Róży Wiatrów wznawia kursy na rzece San

2022-04-29 16:05

To świetna propozycja dla wszystkich, którzy w weekend majowy zdecydowali się zostać w Przemyślu albo do Przemyśla przyjechali. Róża Wiatrów udowadnia, że na spływy na kajakowe wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko poza miasto. W Przemyślu mamy je na wyciągnięcie ręki!

Stowarzyszenie żeglarskie Róża Wiatrów staje się w Przemyślu coraz popularniejsze już nie tylko za sprawą szkoleń żeglarskich dzieci i młodzieży. Od kilku lat udowadniają, że żeglarstwo jest pięknym sportem dla każdego i wcale nie trzeba mieć worka z milionem monet, żeby zapisać się na kurs żeglarski, bo zajęcia są bezpłatne!

Dzięki Róży Wiatrów ożyła też przemyska przystań wodna przy ul. 22 Stycznia. W prawdzie wciąż wymaga wielu nakładów finansowych, bo przemyscy żeglarze mają co do tego obiektu dalekosiężne plany, ale ogrom pracy już za nimi i wszystko wskazuje na to, ze przy tej sile determinacji i pasji jaką mają – na pewno dopną swego i doczekamy czasu, kiedy będziemy mieć w Przemyślu przystań z prawdziwego zdarzenia, a stary budynek, który kiedyś straszył, będzie wspaniałą siedzibą stowarzyszenia i miejscem, gdzie będą odbywać się szkolenia teoretyczne młodych adeptów żeglarstwa. TUTAJ można wesprzeć zbiórkę na rzecz remontu przystani.

Rusza tramwaj wodny

Po przerwie zimowej Róża Wiatrów wraca na wodę i już w weekend majowy znów zobaczymy kajakarzy pływających po Sanie!

„Tramwaj wodny” to spływy kajakowe z Różą Wiatrów z Krasiczyna, lub z Ostrowa do Przemyśla. Malowniczo wijąca się rzeka San spokojnie może konkurować z najpopularniejszymi rzekami, po których urządza się spływy kajakowe i wcale nie trzeba wyjeżdżać na Roztocze, czy Podhale, bo w Przemyślu tę atrakcję mamy niemalże w centrum miasta!

Na spływ należy się wcześniej zapisać, bo jak powiedziała nam Agnieszka Kowaliw, prezes stowarzyszenia: zainteresowanie spływami już od kilku lat jest bardzo duże!

- Bez wcześniejszego zapisu na spływ w konkretnym dniu nie ma szans na przyjście z ulicy i skorzystanie z tej atrakcji, bo spływają zarówno mieszkańcy Przemyśla jak i turyści – mówi Agnieszka Kowaliw – Podkreślam, że co roku jest to atrakcja bezpłatna! Wystarczy tylko wcześniej zgłosić chęć udziału w takim spływie.

Kajaki i rowery

W tym roku do kajaków dołączają rowery. To innowacja wprowadzona przez stowarzyszenie nie tylko jako dodatkowa atrakcja i forma ruchu. To bardzo dobrze logistycznie przemyślany krok!

Do tej pory turyści musieli sami docierać do Krasiczyna lub Ostrowa swoimi samochodami. Stamtąd spływali do Przemyśla i później musieli po te samochody się wracać.

- Teraz dzięki współpracy z Urzędem Miejskim w Przemyślu udało się zakupić rowery, którymi turyści będą jeździć do miejsc startu spływu kajakowego, skąd już my te rowery będziemy odbierać, a turysta spokojnie spłynie sobie do Przemyśla – mówi Jacek Podwyszyński z Róży Wiatrów.

Aby ustalić termin spływu, należy zadzwonić pod numer telefonu: 530 101 131. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Beszamel - Jadalne Chwasty

Co to za piosenka? Rozpoznaj piosenki po emotkach!

Pytanie 1 z 10
Jaki tytuł ma ta piosenka?
Jaka to piosenka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE