Tour de Pologne w Przemyślu. Najlepsze miejsca do kibicowania. Tam musisz być!

2022-07-27 15:40
Tour de Pologne wystartuje z Kielc
Autor: Pixabay

Tour de Pologne już za chwilę zagości w Przemyślu. Emocjonująca rywalizacja z pewnością przyciągnie na przemyskie ulice wielu mieszkańców. My publikujemy najlepsze miejsca do kibicowania podczas tegorocznej edycji TdP! Zobaczcie, gdzie warto się pojawić!

W ubiegłym roku, gdy Tour de Pologne przejeżdżał ulicami miasta, mieszkańcy licznie zgromadzili się przy bandach, by podziwiać sportowe emocje. Już niedługo, bo w poniedziałek 1 sierpnia sportowcy znów pojawią się w Przemyślu! W których miejscach najlepiej będzie oglądało się wyścig? Urząd Miejski przygotował zestawienie takich miejsc.

Policyjny dron ścigał sprawców podpalenia.

Tour de Pologne w Przemyślu. Najlepsze miejsca do kibicowania

Jak czytamy w ściągawce kibica kolarze wjadą do miasta od strony Buszkowic, początkowo trasa przejazdu będzie przebiegać przez ulice Buszkowicką, Rogozińskiego, Borelowskiego i Wilsona. Na tym odcinku najciekawszym miejscem do oglądania zmagań wydają się okolice Mostu Siwca, a także wały wzdłuż ulicy Wilsona, skąd doskonale widać będzie peleton przejeżdżający pomiędzy mostem drogowym a kolejowym. Następnie trasa wyścigu biegnie w lewo, w ulicę Jagiellońską, która charakteryzuje się dużą szerokością.

Urzędnicy przypominają, że wyścig z Przemyśla będzie wyjeżdżał w kierunku Kalwarii Pacławskiej ulicami Słowackiego oraz Herbutów. Kibice będący na tych ulicach będą mogli aż dwukrotnie obejrzeć przejazd peletonu. Szczególnie ciekawie zapowiada się 3 kilometry etapu, to tam zapewne rozstrzygnie się walka o zwycięstwo.

Ulica Tatarska będzie areną najcięższych zmagań, podjazd sięgający 15% spowoduje, że kolarze będą tam jechać trochę wolniej, warto to zobaczyć z bliska.

Meta etapu znajduje się w jednym z najpiękniejszych miejsc naszego miasta na Zniesieniu, skąd rozciąga się niesamowita panorama na dolinę rzeki San i Miasto Przemyśl.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE