Umów wizytę w Urzędzie Skarbowym przez telefon! [audio]

2020-11-18 14:56 Anna Cichy
office
Autor: Pixabay

Krajowa Administracja Skarbowa ruszyła z nową usługą, która zwiększy bezpieczeństwo i komfort przy załatwianiu spraw. Poznaj szczegóły na ESKA Przemyśl.

„Nowa usługa, dzięki której nasz klient zarezerwuje spotkanie w urzędzie skarbowym, zaczyna działać w całym kraju. Dzięki usłudze i nowemu modelowi obsługi w urzędach skarbowych zapewnimy naszym klientom nie tylko większy komfort załatwiania spraw, ale też podniesiemy bezpieczeństwo wszystkich: podatników i naszych pracowników" – mówi szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.  

Wiele spraw nadal można załatwiać online. Jak? Pisaliśmy o tym!

Jak się umówić na wizytę?

W województwie podkarpackim podatnicy mają dostęp do formularza online, za pomocą którego mogą umówić wizytę na dogodne podatnikowi terminy.

Wizytę można umówić:

  • przez internet – możesz skorzystać z elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl lub swojego urzędu skarbowego
  • telefonicznie – numery telefonów sprawdzisz na stronie www swojego urzędu skarbowego.

Inne sposoby załatwiania spraw online

- Zachęcamy do dalszego korzystania z dotychczasowych zdalnych form załatwiania spraw w urzędach skarbowych. Oprócz infolinii Krajowej Informacji Skarbowej i możliwości załatwienia swoich spraw podatkowych przez strony podatki.gov.pl i biznes.gov.pl, dostępne są też specjalne numery telefonów w urzędach skarbowych. Można je znaleźć na stronach internetowych urzędów w zakładce Kontakt - mówi Edyta Chabowska, rzecznik IAS w Rzeszowie.

Ważne: ze względu na sytuację epidemiczną do urzędu umawiajmy się tylko, jeśli jest to niezbędne, a wizytę zarezerwujmy przez Internet lub telefonicznie. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego czekania w kolejce i zadbamy o bezpieczeństwo swoje i pracowników urzędów.

POSŁUCHAJ o szczegółach

POSŁUCHAJ jak umówić wizytę w skarbówce przez telefon, mówi Edyta Chabowska, rzecznik podkarpackiej IAS:
Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby Oddziału Celnego w Przemyślu