Tarcza dla samorządów. Przemyśl może otrzymać ponad 2 mln złotych na inwestycje

2020-06-26 10:28 mj
Przemyśl
Autor: Maciek Jędruch

Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast. Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński, będzie rekomendować prezydentowi Wojciechowi Bakunowi, by tę kwotę przeznaczyć na remont trzech przemyskich ulic

Dotacje dla Przemyśla

Podczas onferencji prasowej, przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński opowiedział o tarczy dla samorządów w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych. Przemyśl może otrzymać nawet ponad 2 mln złotych.

- W najbliższym czasie będzie wprowadzany program tarczy samorządowej dla Przemyśla - mówił Kamiński. - Jako przewodniczący rady wraz z grupą radnych, będę rekomendować panu prezydentowi [Wojciechowi Bakunowi -red.], żeby tę kwotę przeznaczyć na remont ulic Kruhel Wielki, Focha i Sucharskiego - zapowiedział.

Jednocześnie przewodniczący podziękował za te fundusze rządowi, prezydentowi Andrzejowi Dudzie oraz wicemarszałkowi województwa podkarpackiego Piotrowi Pilchowi.

Posłuchaj: przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński o tarczy dla samorządów

Fundusz Inwestycji Samorządowych - co to jest?

Jak przekazuje w komunikacie ministerstwo rozwoju, są to "środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich)".

"W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów" - czytamy na oficjalnej stronie resortu.

Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in.  remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania.

Postęp prac przy budowie portu lotniczego w Radomiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.