Szczęśliwe zakończenie poszukiwań 88-latki. Nad ranem znalazł ją rolnik

2021-03-24 6:33
Całonocne poszukiwania seniorki
Autor: KPP Jarosław

W piątek o godzinie 21.30, policjanci z komisariatu w Radymnie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 88-letniej kobiety. W rozmowie z rodziną seniorki, ustalono, że kobieta mieszkała samotnie i ostatni raz widziana była około godziny 14.00, w rejonie jednej z ulic w Radymnie. Z uwagi na późną porę, warunki atmosferyczne oraz wiek kobiety, natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą.

Jak czytamy na stronie podkarpackiej policji zaginiona nie miała kurtki, ubrana była jedynie w sweter i beret. Poszukiwania prowadzone przez bliskich nie przyniosły rezultatu, dlatego o pomoc poprosili policjantów. Z uwagi na późną porę, warunki atmosferyczne oraz wiek kobiety, natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą. Wzięli w niej udział policjanci z Radymna, Jarosławia, z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, funkcjonariusze Straży Granicznej ze specjalistycznym pojazdem do obserwacji termowizyjnej, funkcjonariusze strażacy pożarnej z Jarosławia, strażacy ochotnicy z Radymna, Sośnicy i Duńkowic. W puszkowaniach uczestniczył również policyjny pies tropiący i jego przewodnik.

Całonocna akcja poszukiwawcza

Za pomocą wozu obserwacyjnego z kamerą termowizyjną, prześledzono trasy tropienia psa - teren przyległy do zalewu ZEK, w kierunku zbiorników wodnych po żwirowani oraz ogródki działkowe. W działania zaangażowani byli także policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, którzy za pomocą drona z kamerą termowizyjną również sprawdzali ten teren. Równolegle mundurowi patrolowali ulice miasta, sprawdzali przystanki komunikacyjne, stacje PKP, paliw oraz pustostany i szpitale.

Około godziny 6.30 seniorka została odnaleziona przez miejscowego rolnika, w rejonie pobliskich pól, w miejscowości Wysocko. Mężczyzna o odnalezieniu kobiety powiadomił dom pomocy społecznej w Moszczanach. Sądził, że jest ona ich podopieczną. Seniorka była zmęczona i zdezorientowana.

Rzeszowscy licealiści zachęcają do badań profilaktycznych
Sonda
Koronawirus. Czy uważasz, że zamknięcie Polski z uwagi na pandemię COVID-19 jest konieczne?
Źródło: Szczęśliwe zakończenie poszukiwań 88-latki. Nad ranem znalazł ją rolnik
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE