Szczepionki przeciw COVID-19 w przemyskim szpitalu

2020-12-27 18:39
szczepionka
Autor: Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu

Szczepionka przeciw COVID-19 w Przemyślu. Wojewódzki Szpital im. św. ojca Pio w Przemyślu znalazł się w gronie 72 szpitali węzłowych, do których szczepionki dotarły w pierwszej kolejności

Szczepionki przeciw COVID-19 trafiły do Wojewódzkiego Szpitala im. św. ojca Pio w Przemyślu. "Szczepienia pracowników placówek medycznych rozpoczynamy jutro" - czytamy w komunikacie szpitala na Facebooku.

Szczepionka przeciw COVID-19 w Przemyślu 

Przemyski szpital znalazł się na liście 72 placówek medycznych. Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków zaszczepieni zostaną m.in. pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych.

Ruszają szczepienia przeciw COVID-19

Dzisiaj, 27 grudnia, rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19. Pierwszą zaszczepioną osobą była pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie. 

Jest to szczepionkę Comirnaty, wyprodukowaną przez Pfizer i BioNTech. Podaje się ją w dwóch wstrzyknięciach, zwykle w domięśniowo w odstępie co najmniej 21 dni.

Uprawnieni do otrzymania szczepienia w etapie zero są: pracownicy szpitala węzłowego; pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych; pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej; pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki, a także pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych. Dotyczy to również personelu niemedycznego, tzn. administracyjnego i pomocniczego.

Źródło: nfz.gov.pl, Facebook

Betlejemskie światełko Pokoju w Przemyślu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE