Szczepienia przeciwko Covid-19 w Przemyślu przebiegają według planu [AUDIO]

2021-03-29 14:43
szpital przemyśl
Autor: Anna Cichy

W Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu akcja szczepień przebiega beż żadnych zakłóceń. Do tej pory zaszczepionych zostało ponad 7200 osób, a przemyski szpital ma najlepsze na Podkarpaciu wyniki w podawaniu szczepionek. Poznaj szczegóły!

W tym tygodniu kontynuowane są szczepienia mundurowych. W planie zaszczepienie 350 osób. Drugą grupą, która obecnie zgłasza się na szczepienie w przemyskim szpitalu są seniorzy w wieku od 60 do 69 roku życia. W tym tygodniu przewidziane jest podanie ponad 500 dawek szczepionki dla tej grupy.

6 kwietnia rozpocznie się szczepienie seniorów 70+ oraz osób z grupy 1B, czyli przewlekle chorych. Dla tej grupy w kwietniu przewidzianych jest 960 szczepionek Pfizera. Pod koniec kwietnia 1500 szczepionek drugiej dawki przyjmować będą nauczyciele, następnie seniorzy w wieku 60-69 lat, którzy w Przemyślu zaczęli być szczepieni 22 marca.

Do tej pory w przemyskim szpitalu zaszczepiło się 7261 osób, a dostawy szczepionek odbywają się bez zakłóceń. Jak powiedział Radiu ESKA Tomasz Zaleszczyk, koordynator do spraw szczepień w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu, przemyska placówka osiąga najlepsze wyniki w podawaniu szczepionek wśród wszystkich placówek podlegających Zarządowi Województwa Podkarpackiego.

- W naszym szpitalu wszystko wygląda bardzo dobrze. Możemy się pochwalić tym, że Szpital Wojewódzki w Przemyślu spośród wszystkich szpitali, które podlegają Zarządowi Województwa jest najlepszy, jeśli chodzi o wyniki w podawaniu szczepionek. I oby tak dalej! - mówi T. Zaleszczyk.

POSŁUCHAJ o szczegółach!

O szczepieniach w przemyskim szpitalu mówi Tomasz Zaleszczyk:
Dworzec w Przemyślu z nagrodą publiczności w konkursie "Dworzec roku 2020"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE