Straż graniczna z Podkarpacia odzyskała dwa skradzione auta [AUDIO]

2020-09-14 14:02 Anna Cichy
kradzione auta granica
Autor: Bieszczadzki Oddział SG w Przemyślu

Kierowcy obu pojazdów to obywatele Ukrainy, którzy próbowali wyjechać nimi z Polski. Auta zostały skradzione na terenie Europy i widniały w poszukiwawczej bazie SIS.

W 2020 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już łącznie 40 kradzionych pojazdów, których szacunkowa wartość wyniosła 1,8 mln złotych.Na kolejne dwa przypadki nasi pogranicznicy natknęli się na przejściach granicznych w Budomierzu i Medyce.

W pierwszym przypadku do kontroli zgłosił się 41-letni obywatel Ukrainy, kierowca peugeota.Podczas sprawdzenia pojazdu w międzynarodowych bazach poszukiwawczych okazało się, że Peugeot Expert (rok prod. 2010) został utracony w Portugalii. Kierowca twierdził jednak, że samochód ten został kupiony dwa lata wcześniej w jednym z komisów na Ukrainie. Szacowana wartość odzyskanego pojazdu to 22 tys. złotych.

Drugi kradziony samochód (Volkswagen Passat rok prod. 2012) został zatrzymany na przejściu w Medyce. Jego kierowcą był 30-letni obywatel Ukrainy, który „świeżo” kupionym autem chciał wyjechać z Polski. Podczas kontroli granicznej okazało się jednak, że pojazd wart 30 tys. złotych jest poszukiwany jest przez duńską policję.

W obu przypadkach cudzoziemców oraz skradzione samochody przekazano Policji.

O szczegółach mówi Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, POSŁUCHAJCIE:

Kradzione auta na granicy polsko - ukraińskiej
Tak trenuje krakowska drużyna quidditcha