Straciła pieniądze, bo uwierzyła oszustce. 80-latka chciała kupić sprzęt AGD

2021-10-12 12:52
Straciła pieniądze, bo uwierzyła oszustce. 80-latka chciała kupić sprzęt AGD
Autor: KMP Przemyśl

W ostatnim czasie ofiarą przestępców padła 80-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego, która kupując sprzęt AGD, wpuściła do domu złodziejkę. Kobieta straciła 1800 złotych. - Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Nie wpuszczajmy domokrążców do domu! Zachowaj ostrożność, oszuści wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić od nas pieniądze – apeluje przemyska policja.

Oszuści nie przebierają w środkach, coraz częściej wymyślają różne metody by się wzbogacić, ich działania są ciągle modyfikowane, ale wracają też do starych metod sprzed lat, aby wyłudzić od nas pieniądze lub nas okraść. W ubiegłym tygodniu, 80-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego dała się oszukać i okraść. - Nieznajoma kobieta zaoferowała jej do kupienia sprzętu AGD w „dobrych cenach”. Sprzęt, w postaci robota kuchennego, miał kosztować 600 złotych, a w ramach promocji w gratisie, seniorka miała otrzymać maszynkę do strzyżenia włosów – informuje przemyska policja.

CZYTAJ TAKŻE: Granica polsko – ukraińska: imigranci złapani w kukurydzy

Chwilę wcześniej dostała emeryturę

Samotnie mieszkająca seniorka zaufała kobiecie i wpuściła ją do domu, w kuchni po krótkiej rozmowie i obejrzeniu towaru, wyciągnęła portfel i zapłaciła za robota kuchennego, otrzymała także obiecaną maszynkę. Gdy na chwilę wyszła do pokoju, pozostawiona w kuchni kobieta zabrała jej portfel, po powrocie właścicielki, natychmiast wyszła. Po około godzinie seniorka zorientowała się, że ze stołu zniknął jej portfel, w którym miała całą emeryturę w kwocie 1800 zł, którą przyniósł jej listonosz, tuż przed wizytą nieznanej kobiety.

- Po raz kolejny apelujemy do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Pamiętajmy, że sprawcy celowo pukają do drzwi osób starszych, licząc na ich dobroduszność, łatwowierność oraz wykorzystując fakt, że w większości takie osoby mieszkają same. Dlatego też, przed wpuszczeniem kogokolwiek do mieszkania, poinformujmy osoby bliskie o takiej wizycie lub też poprośmy sąsiada, by był obecny podczas takiej rozmowy czy transakcji – apeluje przemyska policja.

Szczepienia na Podkarpaciu. Jest tragicznie źle
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE