Stowarzyszenie OTWARTA DŁOŃ organizuje pomoc dla ofiar powodzi

2020-06-30 12:36 Anna Cichy
pomoc
Autor: Pixabay

Potrzebna jest odzież, sprzęt AGD, meble, środki dezynfekujące. Niektórzy mieszkańcy zalanych terenów stracili wszystko.


Usuwanie skutków nawałnicy i powodzi potrwa wiele dni. Niektórzy mieszkańcy zalanych terenów stracili całe domy. Do dziś stoi tam woda, która nie opada. Upał, wszechobecna wilgoć, błoto i mnóstwo śmieci naniesionych przez wodę. Tak wygląda teraz brutalna rzeczywistość na zalanych terenach.
Stowarzyszenie „Otwarta dłoń” rozpoczęło akcję w poniedziałek. Dziś dowiedzieliśmy się, że odzew jest bardzo duży.
Potrzeby są ogromne: odzież (dla dorosłych i dla dzieci), pościel, środki chemiczne i dezynfekcyjne, meble, sprzęt AGD.


- Może ktoś ma do odstąpienia piec do centralnego ogrzewania? Potrzebne 5 sztuk… - czytamy w apelu stowarzyszenia.

Zbiórka będzie prowadzona w najbliższą sobotę, 4 lipca w Polskim Domu Katolickim w Żurawicy w godzinach od 10:00 do 12:00 oraz od 17:00 do 19:00.

W przyszłym tygodniu w środę (8.07) i w sobotę (11.07) po miejscowościach: Buszkowie, Buszkowiczki, Żurawica Dolna i Żurawica Górna będzie jeździł samochód, który zabierze większe gabarytowo przedmioty.

- Pomóżmy, unieśmy ten ludzki dramat RAZEM. Wtedy łatwiej! Ci ludzie w tym czasie oprócz środków materialnych bardzo potrzebują drugiego człowieka, rozmowy, wsparcia...pokażmy, że nie są sami. Niektórzy stracili wszystko...RAZEM Z SENSEM ŻYCIA...Proszę, połączmy serca!- mówi Agnieszka Łach, ze stowarzyszenia Otwarta Dłoń, koordynatorka akcji.

Osoby do kontaktu:

• Agnieszka Łach – 696785968
• Henryk Mazur - 691598444
• Dorota Winiarz - 606662306

Postępy zbiórki możecie śledzić TUTAJ

Gmina Jawornik Polski po powodzi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o depresji maskowanej. Co ją maskuje i jak rozpoznać chorobę? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.