Sprzedawała nielegalne papierosy i alkohol. 70-letnia z powiatu przemyskiego z zarzutami

i

Autor: KMP Przemyśl

Sprzedawała nielegalne papierosy i alkohol. 70-latka z powiatu przemyskiego z zarzutami

2022-08-31 15:55

Policjanci z Przemyśla zatrzymali kobietę, która sprzedawała nielegalne papierosy. Funkcjonariusze znaleźli ponad 200 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy. Co więcej, znaleziono też niewiadomego pochodzenia alkohol. 70-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego usłyszała zarzuty.

Policjanci otrzymali informację, że 70-letnia kobieta, w jednym z kiosków z artykułami spożywczymi handluje nielegalnymi papierosami i alkoholem, bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

– Policjanci potwierdzili swoje podejrzenia. W kiosku, na podłodze, zauważyli butelki z alkoholem, a w reklamówkach papierosy różnych marek. Podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli 207 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 12,5 l nielegalnego alkoholu – informują przemyscy policjanci.

Policyjny śmigłowiec nie daje spać mieszkańcom. "To było w******ce. Nie dało się spać!"

O jej przyszłości zdecyduje sąd

70-latka już usłyszała zarzuty m.in. wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych w opakowaniach, na których nie ma ostrzeżenia zdrowotnego w języku polskim, sprzedaży alkoholu bez zezwolenia oraz posiadania nielegalnych papierosów i alkoholu.

– Wstępne straty, na jakie narażony został Skarb Państwa, oszacowano na kwotę ponad 4 tys. złotych – dodają policjanci z Przemyśla. Teraz dalszym losie mieszkanki powiatu przemyskiego zadecyduje sąd.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE