#sadziMY w Przemyślu. W piątek Nadleśnictwo Krasiczyn rozda kilkaset drzewek

2020-09-16 14:35 Anna Cichy
sadziMY
Autor: Lasy Państwowe

To druga odsłona ogólnopolskiej akcji #sadziMY, organizowanej przez Lasy Państwowe.

"Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie". - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Lasów Państwowych.

Skąd pomysł na akcję #sadziMY?

Pierwsza edycja akcji odbyła się w zeszłym roku, po tym jak w sierpniu 2017 roku nawałnica połamała i wywróciła miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Kaszuby. Zniszczenia były ogromne, porównuje się je wielkością do obszaru jaki zajmuje Warszawa. W sprzątaniu tego terenu brało udział ponad 1200 leśników i ok. 4 tys. pracowników prywatnych firm usług leśnych oraz kilkaset maszyn leśnych. W najbliższych latach leśnicy posadzą tam blisko 220 mln nowych drzew.W tym roku w siedzibach wszystkich 430 oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce do rozdania będzie milion sadzonek.

"Tego samego dnia akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r". - podają Lasy Państwowe.

#sadziMY w Przemyślu

W siedzibie Nadleśnictwa Krasiczyn w Przemyślu, w piątek 18 września, od godziny 9.00 będzie można bezpłatnie odebrać sadzonki, które następnie będzie można posadzić sobie na swojej posesji.

- Będziemy bezpłatnie rozdawać sadzonki naszych rodzimych gatunków drzew. Będą do odebrania dęby, jodły, świerki i modrzewie. Zapraszamy wszystkich serdecznie! - powiedziała nam Martyna Śliwińska - Siuśta z Nadleśnictwa Krasiczyn.

Koniec lata w Bieszczadach. Widoki w z Połoniny Caryńskiej
Posłuchaj, czym grozi nieprzespana noc. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.