Wylęgarnia talentów w przemyskiej SP Nr 1 [AUDIO, WIDEO, FOTO]

2021-02-19 16:55 Anna Cichy
sp1
Autor: Anna Cichy

To niesłychane, ale właśnie nastały takie czasy, kiedy dzieciaki cieszą się, że chodzą do szkoły! Niestety dotyczy to tylko tych z klas I – III, bo pozostałe nadal uczą się zdalnie. W Szkole Podstawowej Nr 1 w Przemyślu aż wrze od pozytywnej energii! Zobaczcie to!

Na pytanie czy dzieci cieszą się, że powróciły do tradycyjnej formy nauki w szkole nie miały cienia wątpliwości: oczywiście, że tak! Wśród rzeczy, których najbardziej brakowało im podczas nauki zdalnej każde dziecko wymieniało kolegów, spotkania z przyjaciółmi, wspólne zabawy, rozmowy.

Entuzjazm dzieci w Szkole Podstawowej Nr 1 w Przemyślu był prawie namacalny, a kiedy zaczęliśmy rozmawiać o ich talentach to trudno było skończyć!

Nie tylko nauka, ale też konkurs talentów!

Konkurs Mam Talent w przemyskiej „jedynce” jest organizowany od wielu lat. Ze względu na stan pandemii w tym roku oczywiście jego forma przeniosła się do Internetu, więc tym razem dzieciaki nie będą jak co roku prezentować swych talentów na scenie, ale wykorzystując narzędzia takie jak telefon, którymi przecież posługują się perfekcyjnie, nagrają prezentacje swoich talentów i w postaci filmików będzie można je obejrzeć na stronie internetowej szkoły.

Nie ma dzieci bez talentów

Misją szkoły jest to, by każde dziecko uwierzyło w tę prostą prawdę. Nie ma dzieci, które nie miałyby się czym pochwalić, każde dziecko jest wyjątkowe, a uczestnictwo w tym konkursie tylko to potwierdza.

- U nas nauczycielki dbają o to na każdej lekcji – mówi Monika Lach, nauczycielka z SP Nr 1. - W momencie kiedy dziecko robi coś dobrze, to jest wzmacniane, a kiedy słyszy, że jest utalentowane, to tylko dodaje mu skrzydeł.

Efekty pracy uczestników konkursu Mam Talent będzie można podziwiać na stronie internetowej szkoły 16 marca.

POSŁUCHAJ całej rozmowy z dziećmi z SP1 w Przemyślu oraz z Moniką Lach:

SP1 w Przemyślu_Konkurs "Mam Talent"
Z eskowym mikrofonem w przemyskiej jedynce