Rozebrano stary most w Stubnie. Na jego miejsce ma pojawić się nowy. Kiedy?

2021-04-07 15:40 A.I
Budowa wielkiej pętli. Zamknięta droga od krzyżówek barczewskich. Jak objechać?
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Budowa "wielkiej pętli". Zamknięta droga od krzyżówek barczewskich. Jak objechać?

Zarząd Dróg Powiatowych w Przemyślu rozpoczyna kolejne inwestycje, które mają usprawnić życie mieszkańców regionu. Tym razem rozebrano stary most w Stubnie, a na jego miejsce pojawi się nowy. Zapewniać będzie ruch lokalny pomiędzy miejscowością Stubno, miejscowością Kalników i  miejscowością Hruszowice.

Jak czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Przemyślu planowy remont mostu zlokalizowanego w ciągu drogi powiatowej nr 1823 R relacji Stubno – Kalników – Korczowa jest konieczny, ze względu na zły stan techniczny starego obiektu, który został całkowicie rozebrany.CZYTAJ TAKŻE: 45-letni kierowca zatrzymany w Rzeszowie po pościgu spędzi trzy miesiące w areszcie

Zakres prac obejmie wykonanie m.in.: podpór obiektu mostowego, remontu elementów stalowych przęsła mostu, wyposażenia pomostu oraz remontu dojazdów do mostu.

Most w Stubnie zapewniać będzie ruch lokalny pomiędzy miejscowością Stubno, miejscowością Kalników i miejscowością Hruszowice.  Całkowita długość mostu wyniesie 12,35 m.

Prace przy moście przebiegają zgodnie z harmonogramem według, którego inwestycja ma zakończyć się w maju bieżącego roku.

Na Podkarpaciu powstaną masowe punkty szczepień przeciw COVID-19