Rowerzysta wywrócił się na oczach policjantów. Był tak pijany ze spadł z roweru…

2021-06-23 15:03
Rowerzysta wywrócił się na oczach policjantów. Był tak pijany ze spadł z roweru…
Autor: pixabay.com

Policjanci z Radymna interweniowali, po tym jak zauważyli kierującego rowerem, który spadł z roweru. Gdy tylko do niego podeszli od razu przekonali się co było przyczyną dziwnego zachowania. 44-letni cyklista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Jak informuje policja z Radymna do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 19.00. Policjanci patrolując ulice Wietlina zauważyli mężczyznę, który jadąc rowerem w pewnym momencie stracił równowagę i upadł na drogę. Gdy podeszli udzielić mu pomocy, szybko zorientowali się co było przyczyną upadku.

POLECAMY: Kradzione samochody, ciężarówka i hulajnogi. To był pracowity weekend na granicy

Był tak pijany, że spadł z roweru

Mundurowi od rowerzysty poczuli alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w organizmie rowerzysty 2,86 promila alkoholu. Na szczęście nie była potrzebna pomoc medyczna. Teraz 44-letni mieszkaniec gminy Laszki  za swój czyn odpowie przed sądem. Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, zagrożonym karą aresztu lub grzywny nawet do 5 tys. złotych.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy kto kieruje pojazdem, w tym również rowerem, po spożyciu alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Zostawił portfel na dachu auta. Sześć tysięcy rozsypało się na drodze!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE