Remont drogi na Osiedlu „Za Wiarem” i piknik służb mundurowych w Przemyślu. To od was zależy czy te projekty przejdą w Budżecie Obywatelskim na 2021 rok [audio]

2020-09-14 14:18 Anna Cichy
WIAR
Autor: Jakub Przerwa

22 września startuje głosowanie. W tym roku weźmie w nim udział sporo projektów. Przedstawiamy dwa z nich. Poznajcie szczegóły!

Pomysłodawcą obu projektów jest przemyślanin, Jakub Przerwa.

Kategoria II Budżetu Obywatelskiego Przemyśla na 2021 rok – Osiedla przemyskie. Remont drogi na Osiedlu nr 20 „Za Wiarem”

- Razem z przewodniczącym osiedla, postanowiliśmy złożyć projekt na renowację drogi wewnątrzosiedlowej przy ulicy Wiarowej (boczna Ofiar Katynia). Koszt inwestycji byłby pokryty w całości z budżetu obywatelskiego i wyniósłby maksymalną kwotę przeznaczoną dla tej kategorii, czyli w przypadku tego osiedla - 25 tysięcy złotych. – powiedział nam Jakub Przerwa.

O zasadności projektu świadczy fakt, że podczas konsultacji społecznych pomysłodawcy z mieszkańcami wspomnianego osiedla okazało się, że remont drogi na tym osiedlu jest potrzebny i bardzo oczekiwany przez mieszkańców.

Kategoria III Budżetu Obywatelskiego Przemyśla na 2021 rok. Piłkarski Turniej Patriotyczny Służb Mundurowych.

Przemyśl jest miastem służb mundurowych. W naszym mieście znajdują się siedziby nie tylko takich służb jak Policja, czy Straż Pożarna albo Straż Miejska. Mamy tu Straż Ochrony Kolei, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Krajowa Administrację Skarbową, Służbę Więzienną. Pomysł na Patriotyczny Piknik Służb Mundurowych, zdaniem Jakuba Przerwy wydaje się zatem w stu procentach trafiony!

- Impreza według mojego zamysłu miałaby się odbyć na obiektach Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i byłby to kilkugodzinny piknik połączony z turniejem piłkarskim służb mundurowych oraz ich sympatyków. Liczymy na duży odzew i bardzo przyjemną atmosferę. - mówi J. Przerwa.

turniej mundurowy
Autor: Jakub Przerwa

Na ten cel w ramach kategorii III przeznaczone jest 5 tysięcy złotych. Pomysłodawca przeznaczyłby je na wynajem obiektów, nagrody dla uczestników oraz dodatkowe atrakcje.

POSŁUCHAJCIE o szczegółach. O swoich projektach opowiedział nam Jakub Przerwa:

Jakub Przerwa o swoich projektach do Budżetu Obywatelskiego Przemyśla

Budżet Obywatelski Przemyśla na rok 2021

Pula Budżetu Obywatelskiego Obywatelskiego Przemyśla na rok 2021 wynosi 2 miliony złotych. W jaki sposób te pieniądze zostaną spożytkowane zależy tylko od nas, mieszkańców Przemyśla. Od tego na jakie projekty będziemy oddawać swoje głosy i czy w ogóle przystąpimy do głosowania. Głosować może każdy mieszkaniec Przemyśla, a do oddania ma dwa głosy w dwóch różnych kategoriach. Po więcej szczegółów i regulamin głosowania zajrzyjcie na przemysl.pl

Otwarcie wystawy plenerowej w Przemyślu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.